reklamı kapat

POPÜLER

Basılı kitapları dijitale çeviren uygulama

“Geleceğin kitap okuma şekli” olarak lanse edilen e-kitap veya dijital kitap her geçen gün popüler hale gelse de günümüzde hala milyonlarca fiziksel kitap basılıyor ve bu “geleneksel” yöntemi tercih edenlerin sayısı hiç de az değil. Shelfie isimli mobil uygulama ise iki farklı yöntemi bir araya getiriyor.

Shelfie gayet basit bir mantığa sahip. Dijital versiyonunu istediğiniz kitaplarınızın fotoğrafını çekiyorsunuz ve kitap Shelfie’nin mağazasında mevcutsa aynı zamanda dijital versiyonunu da elde ediyorsunuz. Kitabın orijinal hali sizde bulunduğu için dijital versiyonları çoğunlukla ücretsiz veya çok cüzi rakamlarla kullanıcılara sunuluyor. Kalın ve ağır kitaplarını her yere taşımak istemeyen ancak bir şekilde cep telefonunda veya tabletinde de yanından ayırmak istemeyen kullanıcılar için uygulama son derece kullanışlı görünüyor.

Android ve iOS uygulamaları bulunan Shelfie şu an için Türkiye’den indirilemiyor. İndirilse dahi İngilizce tabanlı olduğu için kullanım alanı çok geniş olmayacaktır. Ancak ülkemizdeki geliştiricilere ve yayıncılara bir fikir vermesi açısından gayet yerinde bir uygulama olduğunu düşünüyoruz.