reklamı kapat

POPÜLER

Dünya Kayak Şampinonası’na drone kazası damga vurdu [Video]

Drone’lar birçok alanda etkin olarak kullanılsa da özellikle canlı yayınlarda ve film çekimlerinde daha çok karşımıza çıkıyor. Erkekler Dünya Kayak Şampiyonası‘nda yaşanan olay ise çok masum gibi görünen bu yayın drone’larının bile ne kadar tehlikeli olabileceğini gösterdi. 

4 yıldır şampiyonluğunu koruyan Marcel Hirscher‘ın slalom performansını sergilediği sırada yaşanan kaza, yürekleri ağızlara getirdi. Görüntü alan drone’un üzerine kar gelmesi nedeniyle gerçekleşen kazada söz konusu drone Hirscher’in hemen arkasına düştü. Herhangi bir yaralanma yaşanmadan atlatılan bu durum sonrası röportaj veren ünlü kayakçı, bunun korkunç bir kaza olduğunu ve bir daha yaşanmaması gerektiğini belirtti. Ayrıca şanslı olduğunu ve drone üzerine düşmüş olsaydı belki de şimdi ciddi şekilde sakatlanmış olabileceğine dikkat çekti. 

Kazanın olduğu turda ikinci en hızlı turu atmayı başaran Marcel Hirscher, şampiyonayı lider olarak tamamladı. Yaşanan olay sonrasında drone’lar konusunda ne gibi önlemler alınacağı büyük bir merakla bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER