reklamı kapat

POPÜLER

GoPro’yu gölgede bırakacak su geçirmez aksiyon kamerası [Video]

23 Aralık 2015

Günümüzde kişisel bir kamera almak istediğinizde çok fazla alternatif bulunmuyor. Dolayısıyla böyle bir kamera almak isteyenler direkt olarak GoPro’ya yöneliyor. Kickstarter‘da destek bekleyen YoCam ise her kişisel kameranın önemli özelliklerini tek bir gövdede birleştirerek GoPro‘ya önemli bir alternatif olmayı amaçlıyor.

YoCam‘i diğer kameralardan ayıran en büyük özelliği hafifliği. Yalnızca 56 gram olan kamera, taşınabilirlik konusunda diğer kameraların çok daha ötesine geçiyor. IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip olan kamera, 6 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. 2,7K, 1080P ve 720P çözünürlüğünde video kaydı gerçekleştirebilen kameranın lensi 140 derece geniş açılı video kaydına imkan tanıyor. P2P bağlantı ile uzaktan kontrol edilebilen YoCam’in 2.0 diyafram değerine sahip olduğu belirtiliyor. Görüntü sabitleyici ile videolarda oluşabilecek sarsıntılara geçit vermeyen bu mini kamera HDR’ı da destekliyor. İstenen bir yere sabitlenen kamera, canlı olarak görüntüyü uzaktaki bir cihaza aktarabiliyor ve canlı görüşme sağlıyor.

Kickstarter’da 80 bin dolar destek bekleyen ve 147 bin dolardan fazlasını toplamayı başaran projenin Kickstarter serüveni başarılı bir şekilde bittiği takdirde cihazın 2016’nın mart ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. YoCam’e sahip olabilmek için ise projeye en az 149 dolar destek vermek gerekiyor.

VİDEO

YORUMLAR