reklamı kapat

POPÜLER

LG Action CAM LTE satışa sunuldu

LG geçtiğimiz mayıs ayında GoPro’ya rakip olarak duyurduğu LG Action CAM LTE aksiyon kamerasını resmen satışa sundu. LTE destekli aksiyon kamerasının fiyatıyla birlikte daha önce paylaşılmayan tüm özellikleri de açıklandı.

LG Action CAM LTE adından da anlaşılacağı gibi 4G bağlantı desteğiyle geliyor ve bu özelliğiyle fark yaratmaya hazırlanıyor. Akıllı telefon zorunluluğunu ortadan kaldıran aksiyon kamerası, elbette istendiği takdirde iOS ve Android cihazlarla da uyumlu çalışabiliyor. Telefonla eşleştirildiğinde tüm fotoğraf ve videoları doğrudan telefona kaydederken, aynı zamanda uzaktan da kontrol edilebiliyor. Cihazı bu sayede örneğin bir güvenlik kamerası olarak da kullanmak mümkün.

150 derecelik geniş açılı lens ve 12,3 megapiksellik sensöre sahip olan kamera 120 fps’de 720p, 60 fps’de 1080p ve 30 fps’de 4K video kaydedebiliyor. YouTube Live desteği de bulunan kamera 720p kalitesinde canlı yayın imkanı sunuyor. LG Action CAM LTE, 1.400 mAh kapasiteli piliyle 4 saat boyunca Full HD video ve 2 saate kadar canlı yayın kaydedebiliyor. Gücünü Snapdragon 650 işlemci ve 4 GB RAM’den alan kameranın 4 GB’lık dahili hafızası microSD yoluyla 2 TB’a kadar çıkabiliyor. 4G haricinde Wi-Fi, USB, Bluetooth ve GPS bağlantılarına da destek veren kamera jiroskop ve ivmeölçer teknolojilerine de sahip.

An itibarıyla Güney Kore’de yaklaşık 350 dolardan satışa sunulan LG Action CAM LTE, önümüzdeki haftalarda Avrupa ve Amerika pazarına da sunulacak.