reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nın bu yıl piyasaya süreceği tüm cihazların işlemcileri ortaya çıktı

Nokia birbiri ardında başarılı telefonlar piyasaya sürmeye devam ediyor. Şirketin cihazları şu sıralar Amazon’un en çok satanları listesinden inmiyor. Telefonların fiyatının uygun olması ve bu fiyatlarda kaliteli cihazların üretiliyor olması satışların artmasında büyük rol oynuyor. Hal böyle olunca teknoloji tutkunları yeni gelecek olan Nokia’ların özelliklerinin neler olacağı merak ediliyor. Ortaya çıkan bilgiler, bu yıl piyasaya sürülecek olan yeni Nokia cihazların işlemcileri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Şirketin isim hakkı sahibi HMD, önümüzdeki dönemlerde toplamda 3 adet orta segment cihaz piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu cihazlardan üç tanesinde Qualcomm işlemci tercih edileceği belirtilirken telefonların birinde ise MediaTek işlemcinin yer alacağı söyleniyor.

Önceki iddialarla yeni iddiaları bir araya getirdiğimizde Nokia’nın yol haritası tamamen ortaya çıkmış oluyor. Yeni gelecek olan orta segment cihaz Nokia 7’de Snapdragon 630 işlemciye yer verileceği ifade ediliyor. Orta-üst segmente konumlanması beklenen Nokia 8’in ise Qualcomm Snapdragon 660 işlemciden güç alacağı dile getiriliyor. Amiral gemisi model olacak Nokia 9 ise tahmin edilebileceği üzere Snapdragon 835 işlemciyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Giriş seviyesi bir cihaz arayan kullanıcıların tercihi olması beklenen Nokia 2’nin Snapdragon 212 işlemciden güç alacağı söyleniyor. MediaTek işlemci kullanması beklenen telefonun hangisi olacağı ise şimdilik bilinmiyor.