reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’dan metal gövdeli iki yeni orta segment telefon geliyor

Nokia 3310 ile rüzgarı arkasına alan HMD Global’in durmaya niyeti yok. Kısa süre önce orta segmentte yeni cihazlarını tanıtan şirket, orta segmentte birkaç cihaz daha duyurmayı amaçlıyor. Söylenenlere göre Nokia imzalı iki yeni telefon şu anda test aşamasında ve yakın zamanda bu cihazların duyurulması bekleniyor. 

HMD Global daha önce yaptığı açıklamada MWC 2017’de tanıtılan cihazların Nokia için bir başlangıç olduğunu ve yıl içerisinde yeni Nokia cihazların tanıtımının yapılacağını söylemişti. Duyurulacağı söylenen bu cihazlardan ikisi hakkında detaylar gün yüzüne çıktı.  Orta-üst segmenti temsil edecek cihazların Qualcomm Snapdragon 660 işlemci kullanacağı belirtiliyor. İşlemci aynı olsa da cihazlar diğer özellikleriyle birbirinden ayrılıyor. Daha yüksek teknik özelliklere sahip olan modelde 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde ekran yer alırken diğerinde Full HD çözünürlükte ekran bulunuyor. Ayrıca cihazların arka kamerasının da birbirinden farklı olacağı söyleniyor fakat teknik olarak neler sunacakları henüz bilinmiyor. Tek bilinen ise cihazların bir tanesinde Carl Zeiss lens kullanılabileceği.

Metal çerçeveyle gelecek olan telefonların dar çerçevelere sahip olacağı ve yüksek ekran-gövde oranıyla dikkat çekeceği söyleniyor. Android 7.0 Nougat versiyon ile piyasaya sürülmesi beklenen cihazın şu sıralar test edildiği söylenirken detayların önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.