reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 4

Orta seviyeyi canlandıracak Nokia 4’ten ilk bilgiler

HMD Global’in küllerinden doğurduğu Nokia markası, çeşitlenmeye devam ediyor. Aileye yeni girecek modelin ise Nokia 4 olacağı görülüyor. İşte bu yeni model hakkındaki ilk bilgiler

HMD Global’in MWC 2018 kapsamında Nokia 1, Nokia 7 Plus ve Nokia 9 modelleri tanıtması bekleniyor. Ancak artık bunlar arasına Nokia 4‘ün de dahil olacağı söyleniyor. Amerika Birleşik Devletleri Federal İletişim Kurulu FCC’den onay aldığı belirtilen telefon, söylendiği kadarıyla Nokia 3’ün üzerine geliyor. Xiaomi Redmi 5 ve Vivo V7+ gibi gücünü Snapdragon 450‘den alacak telefon, bu açıdan orta seviyede yer alıyor. Konumu model numarasından anlaşılan telefon, aslında ilk defa karşımıza çıkmış değil. Cihaz daha önce de Nokia Camera APK incelemesinde de görünmüştü. FCC kaydında SD kart takılabilen hibrit SIM kart yuvasına sahip olacağı görülen telefon, TA-1048 kod ismine sahip.

Nokia 7 Plus Nokia 4

Nokia 7 Plus

Son dönemde daha çok Nokia 7 Plus gündeme geliyor

Geçtiğimiz günlerde çalışırken dahi görüntülenen Nokia 7 Plus, MWC 2018’in orta üst seviyedeki modellerinden olacak. Daha önce duyduğumuz kadarıyla 18:9 en-boy oranına sahip bir 6 inç 2160×1080 piksel ekran üzerine kurulan cihaz, 2.5D kavisli kenarlara sahip. Telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 660 işlemciden ve 4 GB RAM‘den alıyor ve kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. Aynı zamanda Android One platformunda geleceği belirtilen telefon, bu açıdan kısa sürede Android 8.1’e güncellenecek gibi görünüyor. Parmak izi sensörünü arkasında taşıyan Plus model, çiftli bir kamera kurulumu kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir