reklamı kapat

POPÜLER

Ağırbaşlı süper kahramanları pistten alalım; Kene ilk fragmanıyla şehre döndü [Video]

Geleneksel süper kahramanlardan çok sıkıldıysanız sizi biraz çerçevenin dışına çıkaralım. Çünkü Kene tüm ciddiyetsizliğiyle şehre döndü.

90’ların sonu 2000’lerin başında çizgi filmi Türkiye’de de ekranlara gelen Kene şimdilerde dizi sektörünü sarıp sarmalamış pek bir ciddi süper kahramanlardan sıkılanlar için şehri kurtarmaya geliyor. Arrow’un bitmek bilmeyen dramasını ya da Daredevil’ın ağırbaşlılığını bir kenara atma vakti geldi. Amazon’un özel serisi olan Kene (The Tick) ilk fragmanıyla karşımızda.

Geçtiğimiz yıl Amazon tarafından duyurulan Kene için uzun zamandır bekliyoruz. Ortaya attığı alakasız felsefi sözlerden tutun da asla ne yaptığını bilmeyen hallerine kadar özlediğimiz bu absürt böcek kahraman ve yardımcısı Arthur’un maceraları en az çizgi filmdeki kadar eğlenceli olacak gibi görünüyor. Bir çizgi roman uyarlaması olan Kene’de şehrin koruyucusu isminden de anlayacağınız üzere bir “böcek”. Yani en azından böcek kostümlü bir adam. Yardımcısı Arthur’un da tabii çok karizmatik olacak hali yok ya. Kendisi bir güve. Bir “örümcek adam” değiller belki ama bir kene ve bir güve için çok esaslı olduklarını söylemeye gerek yok sanırım.

Kene rolünü Peter Serafinowicz’in üstlendiği yapımda Arthur’u ise Griffin Newman canlandırıyor. Eğlenceli bir süper kahraman filmi izlemek isteyenlere hitap eden Kene 12 bölümlük macerayı iki parça halinde sunacak. İlk 6 bölümü 25 Ağustos‘ta Amazon’daki yerini alırken sonraki 6 bölümün 2018’de yayınlanması bekleniyor.

VİDEO