reklamı kapat

POPÜLER

Captain America Avengers Endgame

Avengers Endgame filmindeki Captain America bilmecesine ilginç yanıt

Avengers Endgame filminin en tartışmalı kahramanlarından biri de Captain America’ydı. Russo kardeşler bu konuda hayli ilgi çekici açıklamalara imza attı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Avengers Endgame, ilk 6 Avengers için farklı sonuçlarla noktalandı. Black Widow ve Iron Man’i kaybettiğimiz filmde, Hawkeye ailesine kavuşurken Thor da Guardians of the Galaxy ekibinin gemisindeki yerini aldı. Professor Hulk’ın da sorunsuz atlattığı bu süreçte Captain America‘nın hikayesi ise ilgi çekici bir şekilde noktalandı. Endgame sonunda Captain America, zamanda sapmalar yaratmaması için taşları ve Thor’un Mjölnir’ini zamanda yerlerine bırakmak üzere geçmişe gitti. Gitti ancak geri dönmedi. Geçmişte kaldı ve yaşamına orada devam etti. Filmin finalinde Captain America, yaşlanmış haliyle karşımıza çıkıp, geçmişten bu yana getirdiği kalkanı Falcon’a vererek kendi sırasını da ona teslim etti. Peki Peggy Carter ile yaşamını sürdüren Captain America’nın bu kararı ne anlama geliyor? Russo kardeşler yanıtladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Bu çok ilginç bir soru değil mi?”

Russo kardeşler EW‘a verdiği röportajda şöyle diyor: “Eğer Kaptan zamanda geri dönüp orada yaşadıysa, gerçeklikte yeni bir sapma yaratmış olmalı. Asıl soru kalkanı vermek için bu gerçekliğe nasıl döndüğü. İlginç bir soru değil mi? Belki burada başka bir hikaye vardır. Bu filmin hikayesinde pek çok katman bulunuyor ve 3 yılımızı bunun üzerine düşünmeye harcadık. O yüzden üzerine konuşmak hayli eğlenceli ve umuyoruz ki izleyiciler için bazı boşlukları doldurup bizim ne düşündüğümüzü anlamalarını sağlıyordur.

Bu açıklamanın ardından Bucky’nin Captain America’nın dönmeyeceğini bildiğini belirten yapımcılar Sam’in ise herhangi bir şeyden habersiz olduğunu kaydediyor. “Veda ederken ‘Seni özleyeceğim’ dedi. Kesinlikle bir şeyler biliyordu.” diyen yönetmenler işi daha da ilginçleştiriyor. Ancak net bir cevaptan kaçınıyor.

Burada bambaşka bir hikaye yattığını ima eden yönetmenler ileriki yapımlara göz kırpıyor olabilir mi? Russo kardeşlerin Secret Wars gibi bir hikayeye kadar bir daha Marvel filmi çekmeyeceğini biliyoruz. Ancak Disney+ doğrudan sinematik evrenle bağlantılı dizilerin hazırlığında. Onlardan biri de Falcon and Winter Soldier. Ne dersiniz, Bucky’nin bu ilginç ön görüsü ve Captain America’nın anlatılmayan hikayesinden ipuçlarını bu dizide görebilir miyiz?

İlginizi çekebilir

Filmin tanıtımı