reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Phone 2 Snapdragon 855 Plus

Yeni Snapdragon 855 Plus işlemciyi kullanacak ilk telefon belli oldu

Resmi olarak kısa süre önce lanse edilen Snapdragon 855 Plus işlemciyi kullanacak ilk akıllı telefon modeli netleşti. İlk model yakında gelecek bir oyun telefonu.

En iyi PUBG Mobile telefonu olacak denilen Asus ROG Phone 2, firmadan yapılan resmi açıklamaya göre Snapdragon 855 Plus işlemci üzerine kurulacak. 23 Temmuz tarihinde tanıtılacak olan akıllı telefon, bu işlemciyle rakiplerinden daha güçlü bir seçenek oluşturmaya hazırlanıyor. 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855’den yüzde 15 oranında daha güçlü bir GPU’ya yani grafik birimine sahip olan Snapdragon 855 Plus, bu sayede Asus ROG Phone 2 ile PUBG Mobile oyununu  maksimum grafik ayarlarında rahatlıka saniyede 60 kare oynatabilecek izlenimi oluşturuyor. Bu işlemciyi özel bir soğutma sistemi ile serin tutacak denilen ROG Phone 2, burada aktif bir fan kullanabilir söylentileri de geliyor. Aktif fan olmazsa sıvı bir soğutma kullanacağına kesin gözüyle bakılan modelin, halen nasıl görüneceği bilinmiyor. Ancak kesinlikle çok kışkırtıcı / dikkat çekici bir tasarım bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon 855 Plus ile fark yaratacak Asus ROG Phone 2 için diğer bildiklerimiz şöyle

Daha öne ortaya çıkanlara baktığımız zaman oyun telefonunda 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran kullanılacak. Bu cihaz için Tencent Games’in 120 Hz destekli “Under the One Man” isimli özel bir oyun geliştirdiği de belirtiliyor. En üstte 12 GB RAM ile geleceğine kesin gözüyle bakılan modelin, yine kesin olarak 30W hızlı şarj desteği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Mi CC9