reklamı kapat

POPÜLER

Goodyear geleceğin lastiklerini geliştirdi [Video]

Son birkaç yılda hem fikir hem de prototip anlamında patlama yapan sürücüsüz otomobiller artık yavaş yavaş yollara çıkmaya çıkmaya hazır hale geldi. Hemen hemen tüm parçaları geleceğe uygun hale getirilen otomobillerde hep bir parça göz ardı edildi. İşte Goodyear o eksik parçayı tamamlamaya geliyor.

Küre şeklinde bir lastik konseptiyle gelen Goodyear, hem sürüş güvenliğini hem de pratikliği artırmayı hedefliyor. Eagle-360 isimli konsept lastikte bunun hakkını sonuna kadar verecek özellikler mevcut. İsmi gibi her yöne 360 derece hareket kabiliyetine sahip olan lastikler otomobilin duruş pozisyonunu bozmadan yön değiştirmesini sağlıyor. Bu özellikle otomobili park ederken son derece pratik bir çözüm sağlıyor.

Bir dizi sensörle donatılan lastikler yol durumuna göre pozisyon alıp güvenliği de sağlıyor. Islak zeminde genleşip kuru zeminde sıkılaşarak tutunmayı da artırıyor. Hemen yukarıdaki videodan tüm bunları uygulamalı bir şekilde görebilirsiniz. Şimdilik konsept aşamasında olan Eagle-360 lastiklerin asfalta değeceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

YORUMLAR