reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube uygulamasındaki kullanışlı özellik artık masaüstünde

YouTube, kullanıcılarının masaüstü tarayıcılarındaki video deneyimini artıracak yepyeni bir özelliğe kavuştu. Mobil uygulamalarında çoktandır bulunan bu yeni özelliğe artık tarayıcı üzerinden de erişilebilecek.

Akıllı telefon kullanımı hayatımızda büyük yer kaplıyor. Ancak uygulamaların tarayıcı sürümleri de en az mobil versiyonları kadar önem taşıyor. Google’ın YouTube için getirdiği yeni özellik, bu duruma bir örnek olarak verilebilir. Gelen yenilik sayesinde servisin mobil uygulamalarında bulunan mini oynatıcı özelliği, artık masaüstü tarayıcılar için de kullanılabilir durumda. Google bu sayede uygulamalarında sunduğu video deneyiminin bilgisayar ortamında da kaybolmasını istemiyor. İzlenilen videoyu aşağıya çekerek aynı anda sitede dolaşabilmeyi mümkün kılan mini oynatıcının üzerinde aynı zamanda kontrol tuşları bulunuyor. Fare imlecini mini oynatıcının üzerine getirdiğinizde videolar arasında gezinebiliyor ve dilerseniz sıradaki videoları bile mini oynatıcıyı büyütmeden kontrol edebiliyorsunuz. Mini oynatıcıya geçildiğinde en son bulunduğunuz sayfaya yönlendirilirken eğer direkt video linkiyle YouTube’a girdiyseniz kendinizi ana sayfada buluyorsunuz. Mini çaları kapatmak için sağ üstündeki çarpı işaretine ve video sayfasına gitmek içinse video ismine tıklamanız yeterli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl yapılıyor?

Bir video izlerken izlediğiniz videoyu küçülterek mini oynatıcı içine alabilmeniz için video üzerindeki “Mini oynatıcıyı etkinleştir” düğmesine tıklamanız gerekiyor. Özelliğin simgesi “Ayarlar” ve “Sinema Modu” seçeneklerinin arasında bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Instagram’dan YouTube rakibi yeni uygulama: IGTV