reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

Kullanışlı YouTube özelliği tüm masaüstü kullanıcıları için yayında

YouTube, ekim ayında masaüstüne taşıdığı kullanışlı özelliğini şimdilerde tüm kullanıcılara erişilebilir duruma getirdi.

YouTube mobil uygulamasında bir süredir kullanımda olan miniplayer özelliğini nihayet tüm masaüstü kullanıcılara dağıtmaya başladı. Bu özellikle beraber artık video izlerken YouTube’da gezinmek isterseniz ayrı bir sekme açmanıza ya da videodan çıkmanıza gerek kalmıyor. Kullanıcılar “miniplayer” seçeneği sayesinde video içeriğini sağ alt köşeye alarak hem videoyu izlemeye devam edebiliyor hem de platform üzerinde yeni içerikleri araştırabiliyor. Bu ayın başında müjdelenen özellik başta tüm kullanıcılara dağıtılmamış ve kademeli olarak dağıtılmaya başlanmıştı. Popüler servisin şimdi tüm masaüstü kullanıcılara özelliği açtığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni düzeltmeler de yapıldı

Platformda ayrıca gelecek canlı yayınların yanlış zaman diliminde görünmesi sorununun çözüldüğü kaydedilirken video paylaşımı veya benzeri durumlarda çıkan yeni mini penceredeki tutarsızlığın da düzeltildiği belirtiliyor. Miniplayer’ı kullanabilmek için videonun sağ alt tarafında tam ekran modunun solundaki simgeye tıklamanız yeterli. Video ekranın sağ alt tarafına geçiş yaparken platform da anasayfaya geri dönüyor. Videoyu tekrar büyütmek için üzerine tıklamanız yeterli. Aynı şekilde miniplayer modunda videoyu kapatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken videonun üzerine gelip sağ üst tarafta beliren çarpı işaretine tıklamak. Miniplayer’ın tek eksiği ise ses ayarı sunmaması ne yazık ki. Videonun sesini PC’nin sesini kısmadan video üzerinden ayarlamak isterseniz bunun için videoyu yeniden ana ekrana almanız gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Logan Paul YouTube Original filmi – The Thinning: New World Order fragmanı