reklamı kapat

POPÜLER

BMW elektrikli motosiklet
BMW elektrikli motosiklet

BMW tarafından üzücü elektrikli motosiklet açıklaması

BMW, elektrikli motosiklet pazarı için hiç acele etmeyecek gibi görünüyor. Firma yeni dönemin daha çok uzakta olduğuna inanıyor.

Dev üretici BMW, elektrikli motosiklet pazarında aktif olarak yer alıyor. Firmanın 14 bin dolara satılan C Evolution isimli bir 12,7 kWh pil paketiyle 160 km menzil sunan ve 48 beygirlik motoruyla 129 km/s hıza çıkabilen gelişmiş scooter modeli bulunuyor. Firma detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz E-Power Roadster elektrikli motosiklet modelini de geliştiriyor. Ancak bu model ve fazlası kısa zaman içerisinde satışa çıkmayacak gibi görünüyor. Vision DC Roadster isimli çok dikkat çekici bir konsept de hazırlayan şirket, geniş çaplı elektrikli motosiklet çıkışının beş yıldan önce olmayacağını aktarıyor. Yani BMW imzalı elektrikli motosiklet model ve modelleri, bir portfolyo içerisinde ancak beş yıl sonra hayatımıza girecek. Bu üzücü ancak firma için de mantıklı duruyor. Çünkü pazar araştırmaları motosiklet tarafında henüz “elektrikli modellere” olan talebin az olduğunu gösteriyor. En azından BMW’nin üreteceği büyük / gelişmiş modeller özelinde sürücüler halen geleneksel motosikletlere yöneliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BMW elektrikli motosiklet

BMW E-Power Roadster, gelişmiş bir elektrikli motosiklet

BMW E-Power Roadster elektrikli motosiklet, geçtiğimiz ay prototip haliyle Avrupa merkezli olarak gazetecilerin karşısına çıkarılmıştı. 13 kWh pil paketiyle gelen E-Power Roadster, açıklandığı kadarıyla şimdilik 177 km civarında bir menzile sahip. Hızlı şarj desteğinin olduğu da söylenen motosiklet,  plug-in hybrid BMW 2-Serisi‘nden gelen piller kullanıyor. Daha önce çizimleri çıkan versiyon gibi “pil paketini” şase olarak kullanan tasarıma sahip olmayan E-Power Roadster elektrikli motosiklet, tam 1.500 Nm tork değerine sahip. Bu güç ile 0’dan 98 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilen model, elektronik olarak 160 km/s maksimum hıza limitlenmiş durumda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken tank gibi elektrikli bisiklet