reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet Damon HyperFighter Colossus

İddialı elektrikli motosiklet Damon HyperFighter Colossus ile tanışın

Elektrikli motosiklet pazarı 2021’de gerçekten inanılmaz bir büyüme gördü. Pazar, 2022 yılında da kesinlikle yerinde saymayacak.

Alanda yer alan Kanada merkezli Damon Motors, CES 2022 kapsamında 2022 için önemli bir adım attı ve elektrikli motosiklet Damon HyperFighter Colossus ile karşımıza çıktı. HyperFighter serisinde yer alan ve bu seriye daha sonra başka seçenekler de ekleyeceği açıklanan firma, elektrikli geleceğin iddialı isimlerinden olmak istiyor. Bu bağlamda dikkatimizi çeken HyperFighter Colossus, ilk olarak standart ancak sportif bir çizgiye sahip.

Motosiklet sektörünün yılların deneyimi ile oturmuş altyapılarını elektrikle birleştiren HyperFighter Colossus, açıklanan verilere göre 20 kWh pil paketiyle 235 km kadar menzil getirecek. 200 beygir (150 kW) elektrik motoru üzerine kurulan motosiklet, bununla maksimum 274 km/s hıza ulaşabilecek ve 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyede tamamlayabilecek.

Şimdilik 35 bin dolarlık bir yurt dışı fiyatı bulunan elektrikli motosiklet Damon HyperFighter Colossus, firmanın CoPilot güvenlik sistemiyle de donatılabilecek. Bu sistem kamera, radar ve diğer sensörler ile 360 derecelik bir güvenlik getirecek. Bu sistem sürücüye çevresindeki potansiyel tehlikeleri bildirebilecek.

Sürücülere hareket halinde sürüş pozisyonunu ayarlama imkânı da tanıyacak HyperFighter Colossus, şimdilik sadece sarı ve siyah renklerde gösteriliyor ancak başka renklerin sunulacağı da aktarılıyor. Bu elektrikli motosiklet modeli 2022 içerisinde yollara çıkarılacak ve daha sonra yanına yani HyperFighter serisine iki farklı model daha dahil edilecek. Onlar da benzer çizgide daha az özellikler ile lanse edilecek.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın