reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en pahalı, en lüks ve en özel otomobili

2012 yılının temmuz ayında Ralph R Debbas ile Sari El Kahalil ile birlikte Beyrut’ta kurulan W Motors, dünyanın en pahalı, en lüks ve en özel otomobili Lykan Hypersport‘u otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. 2013 Katar Otomobil Fuarı‘nda görücüye çıkan bu otomobil, Arap dünyasının ürettiği ilk süper spor otomobil olma özelliğini taşıyor.
Lykan Hypersport
Dünyada sadece yedi kişinin sahip olacağı bu süper otomobilin çift turbo beslemeli düz altı silindirli motoru, 750 beygir güç ve 1000 Nm tork üretebiliyor. W Motors’a göre 0-100 km/s hızlanmasını 2,8 saniyede tamamlayan Lykan Hypersport, maksimumda 370 km/s hıza ulaşabiliyor. Otomobilin dış gövdesinde kullanılan karbon fiber parçalar, otomobilin ağırlığını hafiflettiği gibi otomobilin güçlü olmasını da sağlıyor.
Lykan Hypersport
Otomobilde lüks tabirinin kullanılmasına sebep olarak elmas kaplı LED ön farlar ve deri koltuklarda kullanılan altın dikiş gösteriliyor. Otomobilin kontrol düğmelerinde altın ve platin malzemelerinin kullanıldığı, motor kapağında ise altın kaplamanın yer aldığı belirtiliyor. Lykan Hypersport‘ta LCD ekran yerine “Sanal Holografik Ekran” olarak adlandırılan bir gösterge paneli de bulunuyor.

Otomobili satın alacak yedi şanslı kişinin 200 bin dolar değerindeki özel üretim Cyrus Klepcys kol saatine ve 7/24 concierge hizmetine de sahip olacağını söyleyelim. Otomobilin satış fiyatı tam 3,4 milyon dolar (yaklaşık 6 milyon TL). İki gün önce Ferrari F150‘nin Türkiye’deki satış fiyatının 6,4 milyon TL olduğunu bildirmiştik. Lykan Hypersport’u Türkiye’den sipariş verecek bir kişinin ise 6 milyon TL’den çok daha fazla bir meblağı gözden çıkarması gerektiğini de belirtelim.
Lykan Hypersport
Lykan Hypersport
Lykan Hypersport

VİDEO