reklamı kapat

POPÜLER

Arabistan’ın yeni egzotiği Fenyr Supersport

Son zamanlarda elektrikli, hibrit, çevre dostu, düşük yakıt tüketimine sahip otomobillerle karşılaşıp otomobil sektörünün geleceğine dair umutlansak da yeri geliyor bir “canavar” çıkıyor ve tüm duyarlılığımızı silip atıyor. Tıpkı Arap Yarımadası’ndan çıkan bu egzotik süper otomobil gibi.

Arap dünyasının ürettiği ilk süper spor otomobil Lykan Hypersport ile otomobil dünyasına bomba gibi giriş yapan W Motors, yine çok çarpıcı “bir şey”le karşımızda. Fenyr Supersport ismini taşıyan süper otomobil, kardeşiyle benzer çizgide seyretse de ondan çok daha güçlü, çok daha hızlı ve çok daha agresif.

Tamamen karbon fiber kaplı şasisi sayesinde iyice hafifleyen otomobil, Porsche motorlara da el atan Ruf özel yapımı bir motordan güç alıyor. 4 litre hacimli ve çift turbo beslemeli Boxer motor tam 900 beygir güç ve 1.200 Nm tork üretebiliyor. 0-100 km/s hızlanmasını 2,7 saniyede tamamlayan otomobilden tahmin edebileceğiniz gibi sınırlı sayıda üretilecek.

Üretim adedi 25 ile sınırlı tutulacak Fenyr Supersport’un fiyatı ise henüz açıklanmadı. Kardeşi Lykan Hypersport’un 3,4 milyon dolar değerinde olduğunu hatırlatalım.