reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Huracan EVO
Lamborghini Huracan EVO
Lamborghini Huracan EVO
Lamborghini Huracan EVO
Lamborghini Huracan EVO
Lamborghini Huracan EVO

Lamborghini Huracan EVO tanıtıldı; karşınızda üst düzey detaylarıyla gerçek İtalyan boğası!

Süper spor otomobil denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan Lamborghini, yeni modeli Huracan EVO‘yu tanıttı. İşte Lamborghini Huracan EVO ve araç hakkında bilinmesi gereken her şey.

Süper spor otomobil dünyasında daha ne yapılabilir sorusu sık sık soruluyor. İşte bu konuda bizi her zaman şaşırtmayı başaran firmalardan Lamborghini, yeni modeli Huracan EVO ile karşımızda bulunuyor. Resmi olarak lanse edilen otomobil, ilk olarak etkileyici bir tasarıma sahip. Kaslı gövdesi ve turuncu rengiyle gerçekten nefes kesen araç, merkezinde yer alan 5.2 litre V10 motoruyla 640 beygir güç ve 600 nm tork üretebiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip bu aracın en önemli detayı ise yeni geliştirilen Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata (LDVI) gibi sistemler. Temel olarak bir işlemci olan bu sistem, aracın tüm dinamiklerini kontrol altında tutuyor. Lamborghini Piattaforma Inerziale (LPI) sistemi ise yerleştirilen jiroskop ve ivmeölçer sensörleriyle aracın süspansiyon sistemini dinamik olarak ayarlayabiliyor. Geliştirilen LSD sistemi ise gelişmiş bir direksiyon kontrolü sağlıyor. Aracın arka tekerleri duruma göre hareket ettirilerek maksimum viraj performansı elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Huracan EVO

Toplam ağırlığı 1.422 kg olan süper spor otomobil modeli, 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,9 saniyede çıkabiliyor. Son hızı 325 km/s olarak açıklanan EVO, yüksek kaliteli fren sistemiyle 100 km/s hıza giderken 31.9 metrede durabiliyor. Aracın satış fiyatı Amerika için tam 261 bin dolar olarak açıklanmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Firmanın geleceğinde yer alan model Terzo Millennio