reklamı kapat

POPÜLER

2020_Lamborghini_Huracan_Evo_Spyder
2020_Lamborghini_Huracan_Evo_Spyder
2020_Lamborghini_Huracan_Evo_Spyder
2020_Lamborghini_Huracan_Evo_Spyder
2020_Lamborghini_Huracan_Evo_Spyder

Asfaltın yeni gözdesi: Lamborghini Huracan Evo Spyder

Lamborghini, Huracan modelinin en üst versiyonu Huracan Evo Spyder’ı otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak otomobilin detayları ve fotoğrafları fuar öncesinde açığa çıktı. 5,2 litre hacimli V10 motorun tercih edildiği model 640 beygir güç ve 600 Nm tork üretiyor.

Lamborghini’nin belirttiğine göre Spyder modeli Huracan Evo’dan daha ağır. Saatte 100 kilometre hıza 3,1 saniyede Spyder modelinin coupe modelinden 0,2 saniye daha yavaş olduğunu söyleyelim. Huracan Evo Spyder’ın saatteki maksimum hızı ise 320 kilometre. Yumuşak tavan, daha önce olduğu gibi aynı hızda çalışıyor. Tavan saatte 50 kilometre hıza kadar 17 saniyede açılabiliyor. Otomobildeki sensörler, sürücünün çarpmasını önlemek için aktif süspansiyondan çekiş kontrolüne kadar otomobilin çeşitli sistemlerine veri sağlıyor. Bu alanda ayrıca yardımcı olan Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata, farklı araç parametrelerini anında ayarlayan merkezi bir bilgisayar. Lamborghini’ye göre o kadar akıllı ki sürücünün bir sonraki hareketini tahmin edebiliyor. . Geliştirilmiş dört tekerlekten çekiş ve tork vektörü ile birlikte yeni gelişmiş çekiş kontrol sistemi, çekişin gerektiğinde tek bir tekerleğe yönlendirilmesini sağlıyor.

Modifiye Lamborghini Dinamik Direksiyon (LDS), en düşük direksiyon açılarını gerektirirken köşelerde daha yüksek tepki veriyor. Arka tekerleğin yönlendirilmesiyle birleştiğinde, yüksek hızda virajlarda ve sert fren durumunda azami stabilite ile düşük hızda çeviklik sağlanıyor. Huracan Evo Spyder ayrıca 8,4 inçlik dokunmatik ekrana hareket kontrolüne ve Apple CarPlay gibi özelliklere de sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Huracan Evo Spyder’ın satış fiyatı ne kadar?

Pirelli imzalı lastiklerin de tercih edildiği Huracan Evo Spyder bu yılın ilkbahar aylarında satışa sunulacak. Otomobilin satış fiyatı ise 202 bin euro olacak.

İlgili Video