reklamı kapat

POPÜLER

Nürburgring rekortmenin macerasında üstü açma vakti: Lamborghini Huracan Performante Spyder [Video]

07 Mart 2018

Coupe versiyonla neredeyse aynı teknik değerlere sahip olan Lamborghini Huracan Performante Spyder, kullanıcı deneyimindeki farkı başka bir sınıfta hissettirecek.

Geçtiğimiz yıl tam da bugün Huracan ailesinin en hızlı versiyonu Performante‘nin tanıtımını gerçekleştiren Lamborghini, Yeşil Cehennem rekorunun 6:52.01‘lik dereceyle kırıldığını da büyük bir keyifle duyurmuştu. Huracan Performante’yi, standart versiyon üzerinde yapılan 30 beygir ve 40 Nm torkluk iyileştirmenin ardından toplamda 631 beygir güç ve 600 Nm tork değerleriyle asfalta indiren Lambo, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte canavarının üstünü açma kararını almış. 17 saniyede açılabilir bir tavanla gelen Huracan Performante Spyder, markanın patentli teknolojisi ALA’ya herhangi bir engel teşkil etmiyor. Aracın teknik değerleri ise standart Performante ile büyük oranda benzerlik gösteriyor. Bu seferki kıstas ise standart versiyonun üstü açık versiyonu üzerine olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kayıpsız Lamborghini deneyimi

Huracan Spyder’dan toplamda 35 kilogram daha hafif olan Performante Spyder’da teknik farklar 30 beygir ve 40 Nm şeklinde. 631 beygir güç ve 600 Nm tork değerleri de birebir şekilde aynı olan araç 0’dan 100’e 3,4 saniyede çıkarken maksimumda 325 km/s hıza erişebiliyor. Maksimum sürat konusunda da Performante Coupe ile aynı olan Spyder, 0-100 konusunda ise sadece 0,2 saniye daha yavaş. Dört tekerlekten çekişli altyapısı, süspansiyonları, aktif aerodinamik parçaları ve gelişmiş direksiyon tepkimesiyle Lamborghini deneyimini üstü açık olarak kayıpsız bir şekilde aktaran Performante Spyder Avrupa’da yaklaşık 220.000 euro‘luk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Siparişleri almaya başlayan Lamborghini ilk teslimatları ise yaz döneminde gerçekleştirecek.

Video