reklamı kapat

POPÜLER

Performansın aerodinamik boyutu: Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO [Video]

21 Eylül 2017

Lamborghini’yi motor sporları organizasyonunda temsil edecek olan Huracan Super Trofeo EVO, geliştirilmiş noktalarıyla en sert virajlar için hazır.

BMW’nin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtımını gerçekleştirdiği M8 GTE ile kabaran motor sporları iştahımız, Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO ile zirvelerde dolanmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıldan itibaren Super Trofeo serisinin yanı sıra Gran Turismo Championship, GT Cup ve benzer organizasyonların dayanıklılık etaplarında yarışlara katılacak olan Huracan Super Trofeo EVO, yerini aldığı jenerasyona göre aerodinamik açıdan önemli geliştirmeleri barındırıyor. Lamborghini’nin sürtünme kat sayısı ve burulma direnci derecelerinde iyileşme elde etmek amacıyla Dallara Engineering firmasıyla ortak bir geliştirme süreci yürüttüğü yeni EVO’da, direnç katsayısında yüzde 8 oranında iyileşme gözlemlendiğinin altı çiziliyor.


Yerini aldığı jenerasyonla yere basma kuvveti bazında herhangi bir değişimi barındırmayan 2018 Huracan Super Trofeo EVO’da kullanılan gövde komponentlerinin tamamında karbon fiber alaşım hakim. Sürüş dinamiklerine doğrudan etki eden bu parçaların ön lip, taban ve arka difüzör dışında tamamını yeniden tasarlandığını belirten Lamborghini yetkilileri, bu geliştirmenin meyvesini Monza‘da elde ettikleri 1:43.3‘lük tur zamanıyla almış. Bu da eski jenerasyona göre 1,5 saniyelik iyileşme anlamına geliyor. Motor bölümünde iyileştirilmiş değerlerleriyle standart Huracan’lardan görmeye alışık olduğumuz 620PS güç üreten 5.2 litrelik on silindirli makine görev yaparken, bu güç altı ileri şanzımanla arka tekerleklere aktarılıyor. Yeni EVO’nun açıklanan maksimum sürat değeriyse 280 km/s. Avrupa’daki başlangıç fiyatları 235.000 euro olarak açıklanan Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO’nun bu fiyatı eklenecek gövde paketleriyle değişiklik gösterecek.

VİDEO

YORUMLAR