reklamı kapat

POPÜLER

Oettinger’den Volkswagen Golf’e özel modifikasyon kiti

Volkswagen, Golf’ün performans varyasyonlarına özel olarak sunulan Oettinger aerodinami kitini kullanıcıların beğenisine sundu.

Volkswagen modelleri üzerinde 70 yıllık bir modifikasyon geçmişi olan ve günümüze kadar birçok Volkswagen modeli üzerinde geliştirmeler yapan Oettinger, yeni Golf için özel olarak tasarladığı aerondinamik bodykitini kullanıcıların karşısına çıkardı. Kasım ayı içerisinde makyajlanan yeni yüzüyle karşımıza çıkan 2017 Golf‘ün GTD, GTI ve R versiyonlarında sunulacak özel tasarım kitinde dikkat çeken yenilikler yer alıyor.

golfoettinger3
Öncelikle, Oettinger’in Golf’ün performans modellerinde sunduğu bu modifikasyonun mekanik anlamda herhangi bir değişim içermediğini belirtelim. Yani Golf GTD’nin 185, GTI’ın 220 ve R’ın 300 beygir olan güç değerlerinde herhangi bir artış bulunmuyor. Golf performans serisinin aerodinamik performansını geliştirme amaçlı yapılan iyileştirmelerin ön kısmında, büyük hava kanallarının olduğu keskin bir tamponlar yer alıyor. Hava akışını daha “yönetilebilir” yapan bu yenilikle birlikte Golf’ün daha kaslı bir görünüm elde etmesi amaçlanmış.

golfoettinger2
Aerodinamik paketin gözle görülür en büyük farkıysa arka tarafta yer alıyor. Arka difizör tasarımında dört noktalı bir tasarıma yer veren Oettinger ekibi bu tasarımı paslanmaz çelikten imal ettiği ve Golf’ün sesinin daha gür çıktığı egzoz sistemiyle tamamlıyor. Oettinger, aerodinami kitine son imzasını standartlara göre daha büyük yapıda yer verdiği kanatla tamamlıyor. Bu aerodinamik kitle birlikte Golf performans ailesinin gerek sürüş kalitesi gerekse hızlanma tepkilerinde pozitif değişimlerin olmasına vesile olacak.