reklamı kapat

POPÜLER

İşte 2017 Volkswagen Golf ve tüm yeni özellikleri [Video]

Volkswagen, 2017 Golf ailesinin tüm özelliklerini ve tasarım detaylarını resmi olarak ortaya çıkardı.

İlk olarak 2012 yılında karşımıza çıkan yedinci jenerasyon Golf, Volkswagen tarafından 2017 yılı için yeniden tasarlandı. Volkswagen, yenilenen tasarımı ile çok daha dinamik bir görünüm kazandırdığı Golf’e, yarı otonom sürüş teknolojisiyle birlikte yeni bir motor seçeneği getirerek aracın gerek iç gerekse dış tasarımındaki tazeliği güzel noktalarla taçlandırmış oldu. İşte yenilenen tasarım yüzü, donanımları ve motor seçenekleriyle 2017 Volkswagen Golf MK7!

2017golf4

“Gergin” görünüm

Volkswagen’in kompakt hatchback ligindeki temsilcisi Golf’ün yeni yüzü, baştan tasarlanan ön ve arka tamponlar, Xenon ve full-LED teknolojisine sahip yeniden tasarlanmış far ve gündüz farları karakteristik özellikleri olarak öne çıkıyor. Dış tasarımda bir araba için en önemli ögelerden olan ışıklandırma ve jantlarda, Volkswagen bu sefer yoğun mesai harcayıp geçmişteki jenerasyonların üzerinde bir iş çıkarmış diyebiliriz. Volkswagen, 2017 model serisiyle birlikte Golf ailesinin mevcut renk paletine yeni seçenekleri de getirmeye hazırlanıyor. 2017 Volkswagen Golf’ün içerisine girdiğimiz de yenilikler devam ediyor. 2017 Volkswagen’in en üst donanım seviyesinde aracın merkezinde yer alan renkli ve dokunmatik multimedya sistemi, donanım seviyelerine göre 6.5 inç boyutundan başlayıp 9.2 inç büyüklüğe kadar değişiklik gösteriyor. 2017 Golf’ün multimedya sistemi sesle kontrolün yanı sıra segmentinde ilk kez sunulan hareket algılama yeteneği sayesinde uzaktan kontrol edilebilir şekilde kullanılabilecek. Yeni nesil Golf dahilinde sunulacak olan kokpit göstergelerinin ve navigasyonun yer aldığı 1440×540 piksel değerine sahip ana ekranda, navigasyon sistemi iki ve üç boyutlu olarak görüntülenebilecek.

2017golf14
2017 Volkswagen Golf’de, makyajlanan tasarım ve geliştirilmiş donanımların yanı sıra, modelde sunulan elektronik kontrol sistemleri de bir hayli geniş yelpazede karşımıza çıkıyor. Volkswagen’in yarı otonom sürüş sistemi olarak da tanımlayabilecğeimiz yardımcı sistemleri C segmentine yeni bir standart getirecek. Passat’ta görmeye alışık olduğumuz sistemlerden olan Trafikte Sürüş Asistanı, 60 km‘ye kadar aktif olarak artık Golf’te de kullanılabilecek. Özellikle dur-kalk şeklinde ilerleyen trafikte sürücüsüne oldukça yararlı olan sistem, gaz ve fren pedalını otomatik olarak kontrol diyor. Park asistanı, şerit takip asistanı, trafik levhası algılama sistemi, kör nokta sensörü, adaptif hız sabitleyici, çarpışma sonrası otomatik frenleme sistemi, yorgunluk algılayıcı sürücü uyarı sistemi gibi teknolojik asistanlar sürücüsüne, aktif sürüş sırasında yardımcı olan elemanlar arasında öne çıkıyor. “Yeni jenerasyonda odaklandığımız nokta, bağlanılabilirlik ve gelişmiş multimedya sistemi oldu. Segmentinde Golf’ten daha akıllı, güvenli ve bağlanılabilir bir model bulunmuyor.” açıklamasında bulunan Volkswagen başkanı Herbert Diess, yeni jenerasyon Golf’ün daha çok teknoloji odaklı geliştirildiğinin altını çizdi.

2017golf6

Yeni ekonomik motor

Evet gelelim kullanıcılar için tasarımdan sonra ilk akla gelen noktaya. Elbette ki motordan bahsediyoruz; Volkswagen Golf, 2017 model yılından itibaren 148 beygir güç ve 250 nm tork üreten 1.5 litrelik benzinli (110gr/km) yeni ünite ile satışa sunulacak. Volkswagen’in 2017 Golf için sunduğu 1.5 litrelik TSI motor, 250 nm’lik maksimum torku 1,500 devirde vererek gerçekten başarılı bir değeri kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Aktif Silindir Teknolojisi (ACT) ile birlikte sunulan 1.5 litrelik ünitenin, 128 beygir güç üreten ve daha az karbon salınımı yapan Bluemotion (104gr/km) versiyonu da sunulacak olan motor seçenekleri arasında yer alıyor. Ve tüketim. Volkswagen, ACT teknolojisine sahip yeni motor seçeneğinin standart versiyonunun 100 km‘de 4.9 litrelik karma tüketim değerine sahip olduğunu belirtirken aynı motorun Bluemotion versiyonunun tüketim değerini 100 km‘de ortalama 4.6 litre olarak açıklıyor. Golf için hali hazırda sunulan diğer motor seçeneklerini sunmaya devam edecek olan Volkswagen, çift kavramalı şanzımanı DSG‘yi de geliştirme aşamasına tabi tutmuş. Yeni jenerasyon Golf ile birlikte, yeni jenerasyon 7 ileri DSG‘yi de Volkswagen otomobillerinde bundan böyle göreceğiz. Volkswagen, standart Golf ile birlikte performans modeli GTI’a da patates püresi kıvamında hoş bir dokunuş yapmayı ihmal etmemiş. 2017 Golf GTI, standart olarak 226 beygir güce sahipken performans paketiyle birlikte bu değer 241 beygire yükseliyor. Volkswagen Golf; GTI, Variant ve hybrid teknolojisine sahip GTE modeliyle birlikte 2017 yılından itibaren yola çıkmaya başlayacak. Yeni nesil Golf ile başlayan yenilenme sürecinde Volkswagen, 2020 yılında tüm model yelpazesini yenilemeyi hedefliyor.

VİDEO #1
https://youtu.be/eDTT5T-MObI

VİDEO #2
https://youtu.be/rpkOYKuMhBU