reklamı kapat

POPÜLER

Irkçılık içerdiği iddia edilen Volkswagen Golf reklamı yayından kaldırıldı! [İzle]

Alman otomotiv devinin yeni piyasaya sürdüğü yeni Volkswagen Golf için hazırladığı reklam filmi yayından kalktı. Sebep ise ırkçılık!

Tamamen yenilenen Volkswagen Golf sekizinci nesili ile karşıma çıktı. Tanıtımın arından çekilen reklam filmlerinden biri ise markanın başına oldukça bela olmak üzere. Bahsi geçen reklam Alman üreticinin sosyal medya hesaplarından paylaşılmıştı. Paylaşımda kısa süre sonra negatif yorumlar sebebi ile ilk önce açıklama yapmaya çalışan Volkswagen, daha sonra videoyu kaldırdı. Peki insanların bu kadar takıldığı konu neydi? Reklamda, yeni Golf’ün yanında siyahi biri duruyor. Beyaz ve boyutsal olarak siyahi kişiye göre çok da büyük bir el onu bir kafenin içine itiyor. Bu kafenin ismi ise “Petit Colon”. İşin ilginç kısmı ise burada başlıyor. Çünkü bu kafenin anlamının “Küçük Sömürgeci” olduğu söyleniyor. Son olarak ekranda beliren yazı sırasında ilk olarak N E G E ve R harfleri beliriyor. Bununda “NEGER” kelimesi olarak yorumlayanlar oldu. Volkswagen tepkilerin büyümesinin arından bir özür mesajı da yayınladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Volkswagen Golf, Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Yeni Golf, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da merakla bekleniyor. Her ne kadar tasarım noktasında tartışmalara konu olsa da, elde ettiği teknolojik dinamikler üzerinden eli önemli oranda iyileştirilen Golf, sınırlarımıza nispeten biraz daha geç bir vakitte gelecek gibi görünüyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde paylaştığımız yazılım hataları sonrası bu süre daha da uzayabilir.  Ancak şimdilik ilk öngörüler çerçevesinde aldığımız takvim, önümüzdeki yılın ikinci yarısını işaret ediyor. Geçmiş modellerin yurt dışı çıkış tarihleri ve ülkemize geliş sürelerine baktığımızda bu bilgi şimdilik doğru görünüyor. Modelin ülkemize hangi donanım ve motor seçenekleri ile geleceği de belli değil. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf

İLGİLİ HABERLER