reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Gol

Resmi tanıtım öncesi görseller geldi; 2020 Volkswagen Golf karakterine ilk kez bakın

24 Ekim 2019

Merak edilen yeni Golf resmi olarak lanse edildi. Tüm detaylar burada yer alıyor.

Resmi tanıtım etkinlik gününde olduğumuz 2020 Volkswagen Golf, basında yansıyan detaylı görselleri üzerinden tüm taşlarını dökmeye hazır.

2020 Volkswagen Golf için uzun süredir devam eden geriye sayım sürecimiz bugün itibarıyla sona eriyor. Düzenlenecek özel bir etkinlikle birlikte örtülerinden kurtulacak olan sekizinci jenerasyonla ilgili detayları ortaya çıkış sürecinden itibaren sizlerle pek çok kez değerlendirme fırsatına erişmiştik. Ağırlıklı olarak tasarımıyla ilgili aldığı eleştirileri üzerine konuştuğumuz yeni nesil, bugün karşımızda prototip versiyonunu doğrulan tasarım çizgileriyle çıkıyor. Resmi tanıtım öncesinde basına yansıyan fotoğraflara baktığımızda, kamuflajlı versiyonda eleştirilen detayların neredeyse birebir şekilde seri üretime yansıdığını görüyoruz. Özellikle yenilenen burun tasarımı ve far grubuyla sev ya da nefret et kadar kesin dinamiklere sahip olan otomobilin bu anlamda en beğenileceğini düşündüğümüz versiyonu GTE olacak gibi görünüyor.


2020 Volkswagen Golf tanıtımı öncesi basına yansıyan detaylar

Yen Golf’ün ön bölümündeki tasarım değişiminin izlerini arka stoplarda da çok net bir şekilde görüyoruz. Burada aracın karakterine nispeten daha genel bir beğenilirlik katabilecek LED grubu kullanıldığını söylemek mümkün. Yine tampon ve egzoz çıkışları da değişimden nasibini alanlar arasında. Aracın gövdesindeki genel çizgilerde de bir önceki jenerasyona göre daha dinamik bir yapını meraklıları kolaylıkla hissedebilir. 2020 Golf’ün kapılarını açtığımızda da bizleri farklılığını hissettirecek temel parçalar kaşılıyor. Daha öncesinde konsept modellerde gördüğümüz yeni direksiyon, daha da modern hale getirilen dijital sürücü ekranı ve multimedya ekranı burada hemen hissetmek mümkün. Klima çıkışları ve orta konsolu da yenileyen Volkswagen tasarımcıları, otomatik versiyon için vites topuzunu da artık araç içerisinde bir aksesuar objesine getirmeyi başarmış. Kaputunun altında 1.0 litre üç silindirden başlayıp en üst nokta olan R’a kadar 2.0 litreye kadar değişecek motor seçeneklerini barındıracak olan Golf’ün sıkıştılmış doğalgaz ve şarj edilebilir hibrit (GTE) versiyonlarını karşımızda göreceğiz. Saatler içerisinde tüm resmi parçalarıyla karşımızda olacak yeni modelle ilgili son dakika geliştirmelerini LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Roc R