reklamı kapat

POPÜLER

Oettinger imzalı canavar: Volkswagen Golf R500

Volkswagen grubu otomobillere modifiye yapan Alman tuning şirketi Oettinger, Golf R’ı yeniden yorumladı. Avusturya Wörthersee Otomobil Fuarı’nda sergilenen makyajlı Golf R500, tasarım ve performans özellikleriyle kendine hayran bırakırken, fiyat etiketiyle dudak uçuklatıyor.

Volkswagen Golf R500, ilk etapta agresif ve kas yığını gövde kitiyle standart Golf R’dan ayrılıyor. Yeni gövde kitinin en farklı yanı, 3 adet devasa boyutta hava kanalının yer aldığı ön tampon. Geniş yan etekler, çıkıntılı çamurluklar, uzunca bir hava kanalının da bulunduğu arka tampon, Golf R500’ün spor gövdesinde dikkat çeken detaylar arasında.

Gelelim otomobilin en can alıcı kısmına, yani motor bloğuna. Golf R’ın 2.0 litre dört silindirli ve turboşarjlı motorunu çıkaran Oettinger, onun yerine 2.5 litre beş silindirli TFSI motor yerleştirmiş. 518 beygir gücündeki bu motor, 680 Nm tork üretiyor. Maksimum hızı 300 km/s olan Golf R500’ün 0’dan 100’e ulaşması ise yalnızca 3,4 saniye sürüyor. Farklı paketler halinde sunulacak olan R500’ün fiyatı ise 150 bin eurodan başlıyor.