reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge’e iki yeni renk seçeneği

18 Mayıs 2015

Samsung, yeni nesil amiral gemisi modelleri Galaxy S6 ve S6 edge’in renk seçeneklerini artırdı. Halihazırda Black Sapphire, White Pearl ve Gold Platinum renk seçeneklerine sahip olan Samsung’un modelleri, Blue Topaz ve Green Emerald adında iki yeni renk seçeneğine daha kavuştu.

Ancak iki yeni renk seçeneği, iki telefonda da yer almayacak. Blue Topaz yalnızca Galaxy S6 için sunulurken, Green Emerald ise Galaxy S6 edge’e özel olarak tasarlandı. Pantone‘un 2016 İlkbahar koleksiyonundan seçilen yeni renklerin kendine özel anlamları var. Samsung’un telefonlarındaki renkler için çalıştığı yaşam psikologu Donna Dawson, yeni renklerin neyi simgelediğini açıkladı. Dawson, mavi yakut Galaxy S6’yı satın alanların daha çok “kendine güvenen, titiz, seçici ve duyarlı” insanlar olduğunu belirtirken; zümrüt yeşili Galaxy S6 edge’i tercih edenlerin ise “dengeli, sadık, çalışkan, dürüst ve cömert” insanlar olduğunu ifade etti

Samsung’un yeni renkleri niçin iki telefon için de sunmadığı belli değil. Samsung, kullanıcıların telefon tasarımlarını göz ardı edip renk üzerinden bir tercih yapacağını düşünüyorsa, yanılıyor. Zira iki telefon arasında koskoca bir kıvrım söz konusu. Peki siz yeni renklerden en çok hangisini beğendiniz?