reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Volkswagen Transporter

Yeni Volkswagen Transporter için bir ön gösterim daha yapıldı

Yeni Volkswagen Transporter için bir ön gösterim yapıldı. ID. Buzz’dan gelen tasarım detaylarıyla daha modern bir Transporter hazırlanıyor.

Yeni Volkswagen Transporter için bugün yukarıdaki galeride görebileceğiniz yeni fotoğraflar paylaşıldı. Burada yeni modelin tasarımı üstü kapalı şekilde gözler önüne seriliyor, daha modern çizgilere sahip bir Transporter’ın yolda olduğu gösteriliyor. Firmanın verdiği bilgiye göre yedinci nesli Transporter ailesi (Elektrikli ve hibrit sürümler de olacak) 2025 yılının ilk çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak. Ford Transit Custom’ı temel alacak “T7” model numaralı yeni Transporter, yeni yılda elbette Türkiye’de de satın alınabilecek. Volkswagen dün de uygun fiyatlı yeni elektrikli modeli ile gündeme gelmişti. Şirket eğer kaçırdıysanız 2027 yılında pazara 21 bin dolarlık bir elektrikli otomobil sunabilir. Firmanın bu giriş seviyesi tamamen elektrikli aracı 21 bin dolar / 20 bin euro seviyesinde pazara sunmak istediği ve bunun için şu an 2027 yılının hedeflendiği resmi olarak dile getirildi. Spesifik olarak Avrupa pazarlarına odaklanacak ve bu bağlamda kompakt bir seçenek olacak araç, yönetim kurulu tarafından onaylanmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce Renault ve Volkswagen arasındaki ortaklık ses getirmişti. Geçtiğimiz aylarda Renault, Alman devi Volkswagen ile Avrupa pazarı için ufak boyutlu bir elektrikli otomobil üretmek üzere görüşmeler yaptığını resmi olarak doğrulamıştı. Geçtiğimiz hafta ise bu görüşmelerin sonuç vermediği, Volkswagen’in uygun fiyatlı bir elektrikli aracı kendi başına çıkaracağı söylendi.

Eğer bu görüşmeler beklendiği gibi sonuçlansaydı, karşımıza gerçekten bütçe dostu bir elektrikli çıkacak, bu araç inanılmaz uygun fiyatlı Çinli araçlara karşı önemli bir alternatif ya da başka bir deyişle rakip olacaktı. Bu konuda konuşan Renault CEO’su Luca de Meo, “Katılmak isteyen herkese kapım açık. Üretim kapasitem var. Platformum var. Bunu nasıl yapacağımı biliyorum.” açıklamasını yapmış yani sürece başka isimlerin dahil olabileceğine de işaret etmişti.

Yeni Volkswagen Transporter yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli