reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty

Activision, açtığı dava kapsamında Call of Duty için hile üretenlerden 14,5 milyon dolar kazandı

Dünyanın en büyük oyun firmalarından Activision, Call of Duty için hile üretenlere karşı başlattığı yasal mücadelede bir zafer elde etti.

Activision, 2022 yılında Call of Duty serisi için hile üretimi ve satışı gerçekleştiren EngineOwning’i dava etmişti. Bu dava kısa süre önce sonuçlandı, mahkeme EngineOwning’in Activision’a ceza olarak tam 14,5 milyon dolar ödemesini kararlaştırdı. Buna ek olarak davaya bakan bölge yargıcı Michael Fitzgerald, EngineOwning’in web sitesini Activision’a vermesine, hile üreterek satmayı bırakmasına ve büyük oyun şirketine 292 bin dolarlık avukatlık ücreti ödemesine de karar verdi. Bu sonuçla hem oyuncular hem de kendisi için önemli bir zafer elde eden Activision, tüm hile üreticilerini korkutmayı başarmış durumda. Bu aralar bir sonraki Call of Duty oyunu Call of Duty: Black Ops 6 gündemden düşmüyor. Oyun eğer kaçırdıysanız ilk günden Game Pass kütüphanesine eklenecek. Oyuncuları çok memnun eden bu gelişme hakkında Microsoft, kendi içinde ciddi bir kararsızlık yaşıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çünkü COD serisinin satışlarından inanılmaz yüksek seviyede para geliyor, Game Pass servisi de ücretsiz değil ancak ana oyun satışı kadar para kazanılamayacağı herkes tarafından biliniyor. Artık Game Pass konusunda soru işaretleri kalkan ve 25 Ekim tarihinde oynanabilir olacağı iddia edilen Black Ops 6 hakkında daha fazla bilgi, 9 Haziran’daki Xbox Games Showcase etkinliği kapsamında verilecek. Peki Game Pass’e yakında hangi oyunlar dahil edilecek ya da hangileri dahil edildi? Bu konuda paylaşılan 14 Mayıs 2024 tarihli en son resmi liste tam olarak şöyle oldu:

-Brothers: A Tale of Two Sons (Bulut, Konsol ve PC) – Çıktı
-Chants of Sennaar (Bulut, Konsol ve PC) – Çıktı
-EA Sports NHL 24 (Bulut) EA Play – Çıktı
-Immortals of Aveum (Bulut, PC ve Xbox Series X|S) EA Play – Çıktı
-Senua’s Saga: Hellblade II (Bulut, PC ve Xbox Series X|S) – Çıktı
-Galacticare (Bulut, PC ve Xbox Series X|S) – Çıktı
-Hauntii (Bulut, Konsol ve PC) – Çıktı
-Moving Out 2 (Bulut, Konsol ve PC) – Çıktı
Humanity (Bulut, Konsol ve PC) – Çıktı
-Lords of the Fallen (Bulut, PC ve Xbox Series X|S) – Çıktı
-Firework (PC) – 4 Haziran
Rolling Hills (Bulut, Konsol ve PC) –4 Haziran

Call of Duty haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER