reklamı kapat

POPÜLER

Huawei LOG Tasarım

ABD, Huawei tarafına yönelik yeni iddialar ortaya attı

ABD ile Çin merkezli teknoloji devi Huawei arasındaki durumlar bitmek bilmiyor. Bu sefer yine ilginç iddialar gündemde yer alıyor.

ABD, ortaya attığı birçok iddia üzerinden Huawei tarafına uzun yıllardır büyük bir ambargo uyguluyor. Firmayı Çin’e veri sızdırmakla suçlayan ancak bunu net olarak hiçbir zaman kanıtlamayan ülke, şirketin peşini bir türlü bırakmıyor. Reuters’te yer alan son habere göre mevcut Biden yönetimi, Huawei’nin kendi ağ ürünleri ile donatılan baz istasyonları üzerinden hassas ABD askeri verilerini Çin’e gönderdiğini iddia ediyor. Bu konuda bir soruşturma açan ancak ulusal güvenlik nedeniyle detaylı açıklama yapmayan yönetim, bir kez daha iddiasını kanıtlayacak somut kanıtlar vermekten kaçınıyor. Bu iddialar hakkında henüz Huawei’den gelen bir açıklama ise yok. Ancak firma birden çok kez Çin devletine ya da ordusuna ABD’nin verilerini vermediğini, bunun büyük bir yalan olduğunu belirtiyor.

Huawei yakında bir etkinlik yapacak ve burada HarmonyOS 3 işletim sistemi ile karşımıza çıkacak. 27 Temmuz tarihinde düzenlenecek Çin merkezli etkinlikte lanse edilecek HarmonyOS 3 işletim sistemi, Huawei’nin elindeki tek yeni duyuru da olmayacak. Yapılan poster paylaşımına göre etkinliğinde kesin olarak Huawei MatePad Pro tablet modeli gelecek. HarmonyOS 3 temelli olması hemen hemen kesin olan ürün için halen herhangi bir başka detay verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paylaşılan posterden ise ürünün üstten ve alttan düz kenarlara sahip metal gövdeye sahip olduğu ve birden fazla kameraya ev sahipliği yapan yuvarlak yapılı arka kamera modülü ile yolda olduğu anlaşılıyor. Bu arada kaynaklara göre firmadan etkinlikte yeni bir P50 Pro rengi ve yeni MateBook dizüstü bilgisayar modeli de gelebilir. Bunların da yakında detaylandırılması bekleniyor.

HarmonyOS 3 ve diğer Huawei ürünleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle