reklamı kapat

POPÜLER

Twitter LOG Tasarım

Twitter, platformda oyun odaklı rekor kırıldığını duyurdu

Sosyal medyanın Elon Musk gelişmeleri ile gündemden düşmeyen ismi Twitter, platformda 2022’nin ilk 6 ayında rekor kırıldığını duyurdu.

Bu rekor hakkında firmadan şu açıklama geldi: “Twitter, 2022’nin ilk yarısında, oyun hakkında yaklaşık 1,5 milyar Tweet atıldığını açıkladı. 2021’deki oyun sohbetleri için rekor bir yılın ardından 2022’in ilk yarısı da bir rekor dönemi oldu. Oyunla ilgili Tweetlerdeki yıldan yıla %36’lık artış yaşandı. Elden Ring gibi oyun sürümleri, Call of Duty League, VALORANT Champions Tour ve Professional Gamers League Counter-Strike: Global Offensive gibi e-spor ligleri ve Xbox Showcase, Playstation’s State of Play ve Summer Game Fest gibi küresel oyun etkinlikleri hakkında Twitter içerisinde büyük sohbetler döndü.

Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular, en son gelişmeleri ve trendleri tartışmak için Twitter’a gelmeye devam etti. Yeni oyun sürümlerinden yama notlarına ve önemli e-spor etkinliklerinden öne çıkanlara kadar her şey Twitter’da gerçekleşiyor. Genshin Impact, 2021’de unvanı aldıktan sonra dünya çapında En Çok Tweetlenen Video Oyunu listelerinin zirvesinde kalmaya devam etti. Ve herkesin favori günlük etkinliği Wordle, ikinciliği aldı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter tarafından paylaşılan verilere göre Oyun Hakkında En Çok Tweet Atan Ülke Japonya oldu. Hakkında En Çok Tweet Atılan E-spor Takımı Loud Esports olurken, En Çok Tweet Atılan E-spor Ligi Campeonato Brasileiro de League of Legends oldu. Hakkında En Çok Tweet Atılan E-spor oyuncusu ise FalleN oldu. En Çok Tweet Atılan Oyun Karakteri Colon olurken, Twitter Spaces’te En Çok Dinlenen Oyun İçeriği ise Microsoft buys Activision Blizzard, let’s talk oldu.

Twitter detaylarından çok bunlar ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display