reklamı kapat

POPÜLER

togg yerli otomobil

Video: Togg, yerli otomobil fabrikasındaki 2 yıllık çalışmaları gösterdi

Yerli otomobil projesinin arkasında yer alan Togg, her ay düzenli olarak yayınladığı fabrika videoları arasına bu sefer bir özet ekledi.

Togg imzalı ilk yerli otomobil modeli biliyorsunuz SUV formunda olacak ve bir aksilik olmazsa kurulumu süren Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, 2023’ün ilk yarısında yollara çıkarılması hedefleniyor. İşte bu araç için Gebze merkezli fabrika çalışmaları devam ediyor. Peki şimdiye Togg fabrikası özelinde tam olarak neler yapıldı? Bu konuda bugün yeni bir video paylaşımı geldi ve yukarıda izleyebileceğiniz bu son videoya şu not düşüldü: Deneme üretimine geri sayım başladı. Şimdi Gemlik’te deneme üretimine hazırlık zamanı. İşte 2 yıl boyunca #YeniLigGemlik çalışmaları…” Firma videoda bu fabrika için 2030 yılına kadar 1 milyon araç üretim hedefi koyduklarını da belirtti. Togg tarafından bugün ayrıca buradaki paylaşım da yapılmıştı.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, geçtiğimiz haftalarda aracın fiyatı hakkında “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli” demişti. Karakaş tam olarak “Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür, zamanı geldiğinde göreceğiz. Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.açıklamasında bulunmuştu.

Togg tarafından yerli otomobil projesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın