reklamı kapat

POPÜLER

togg

Togg paylaştı: Gemlik Kampüsü “Arayüz” ile kaplandı [Video]

Togg, yerli otomobil modeli özelinde Twitter’dan paylaşımlara devam ediyor. Bu sefer Gemlik merkezli “Arayüz” odak nokta oldu.

Togg imzalı ilk yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. İşte bu fabrika özelinde bugün Togg’un resmi Twitter hesabından “#USECASEMobility®️ yaklaşımımızı dijital sanata dönüştürerek CES’te dünya çapında ses getiren Mimar Güvenç Özel’in ‘Arayüz’ adlı eseri, dünyanın en büyük dijital sanat uygulamalarından biriyle şimdi Gemlik Kampüsümüzde.” paylaşımı yapıldı. Bu paylaşıma ise direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz video eklendi.

Araç en son bir açıklama ile gündeme gelmişti. Togg SUV, CEO Mehmet Gürcan Karakaş tarafından yapılan buradaki açıklamalara göre iki versiyona sahip olacak. Karakaş bu konuda “300 ve 500 kilometre olmak üzere iki farklı menzil seçeneğiyle satılacak olan Togg SUV, 200 ve 400 beygir güç sunacak, 200 BG’lik versiyon 7,6 saniyede, 400 BG’lik versiyon ise 4,8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşacak, bataryası yüzde 80 doluluğa hızlı şarj ile 25 dakikada ulaşabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’nin şarj alt yapısını güçlendirmek üzere de bir şirket kurmuş, bu amaçla bin adet hızlı şarj istasyonu kurmak üzere çalışmalarına başlamıştır” dedi. Mehmet Gürcan Karakaş ayrıca ilk modelin 2023 yılının ilk çeyreğinde önce Türkiye’de, bu tarihten yaklaşık 18 ay sonra ise Avrupa’da yollara çıkacağını belirtti. 

Togg imzalı yerli otomobil projesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın