reklamı kapat

POPÜLER

Snapdragon W5'li OPPO Watch 3

Snapdragon W5’li OPPO Watch 3 için ilk görsel sızdırıldı

Snapdragon W5 serisi yeni nesil akıllı saat işlemcilerine sahip ilk akıllı saat modellerinden birisi OPPO Watch 3 olacak.

OPPO Watch 3 akıllı saat serisi, 10 Ağustos tarihinde resmen lanse edilecek. Halen W5 serisi işlemci yanında ne gibi özellikler taşıdığı bilinmeyen modeller, ilk defa tasarımsal olarak karşımızda. Üç farklı modelden oluşacağı aktarılan akıllı saatler, yukarıdaki ilk sızıntıya göre büyük bir sürpriz taşımıyor. Bir modeli kavisli formda tasarladığı görülen OPPO, isimsel olarak Watch 3 ve Watch 3 Pro isimleri kullanacak gibi duruyor. Bir modelin ise Watch 3 ECG adına sahip olması bekleniyor. Bu versiyon farkını isminde de geçtiği üzere EKG ölçebiliyor olmasıyla koyacak. Bu sayede model kalbi daha detaylı olarak inceleyecek.

OPPO Watch 3 ve fazlası için temel olacak işlemcilerin öne çıkan detayları şöyle: Samsung’un 4 nm üretim sürecinden çıkan işlemciler, 12 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon Wear 4100 serisinden çok daha yüksek performans ve enerji tasarrufu getiriyor. Qualcomm burada spesifik olarak iki kat daha yüksek performanstan ve yüzde 50 daha yüksek pil ömründen bahsediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni üretim teknolojisi ile yerlerini aldıkları işlemcilerden yüzde 30 daha az yer kaplayan, bu sayede de pile daha fazla yer bırakan Snapdragon W5 Plus Gen 1 ve Snapdragon W5 Gen 1, birbirlerinden temelde AON yardımcı işlem birimi (22 nm üretim süreci) ile ayrılıyor. Plus modelde yer alan bu yardımcı işlem birimi, her zaman açık ekran özelindeki görevleri ana işlemciden kendi üzerine alıyor. Bu sayede ciddi enerji tasarrufu elde edilebiliyor.”

OPPO Watch 3 yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display