reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch 3

OPPO Watch 3 için tasarımda sürpriz kalmadı

Snapdragon W5 serisi yeni nesil akıllı saat işlemcilerine sahip ilk akıllı saat modellerinden birisi OPPO Watch 3 olacak.

OPPO Watch 3 akıllı saat modeli 10 Ağustos tarihinde resmen lanse edilecek. Toplam üç farklı versiyona sahip olacağı aktarılan saatin, ana versiyonu yukarıdaki tasarımla yolda bulunuyor. İki farklı renkte hazırlanan saat, kavisli bir yapıya sahip ve birçok kişinin seveceği bir tasarım çizgisine sahip. Tasarım kişiden kişiye değişmesine rağmen bizce Watch 2’den biraz daha kaba görünen model, gücünü Snapdragon W5 Gen 1 işlemciden alıyor. Bu açıdan yüksek performans getirecek saat, kaynaklara göre 1,91 inç LTPO AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve Apollo 4 Plus yardımcı işlemci ile 15 günlük bir pil ömrü getiriyor. Tam pil kapasitesi henüz sızdırılmayan akıllı saat, elbette suya dayanıklı ve EKG ölçebiliyor. eSIM sürümünün de olacağı aktarılan OPPO Watch 3, NFC’yi de geri bırakmıyor ve her kalemde aktivite takibi yapabiliyor.

OPPO Watch 3 ve daha sonra gelecek birçok akıllı saat için temel olacak yeni Snapdragon işlemcilerin öne çıkan detayları ise şöyle: Samsung’un 4 nm üretim sürecinden çıkan işlemciler, 12 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon Wear 4100 serisinden çok daha yüksek performans ve enerji tasarrufu getiriyor. Qualcomm burada spesifik olarak iki kat daha yüksek performanstan ve yüzde 50 daha yüksek pil ömründen bahsediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni üretim teknolojisi ile yerlerini aldıkları işlemcilerden yüzde 30 daha az yer kaplayan, bu sayede de pile daha fazla yer bırakan Snapdragon W5 Plus Gen 1 ve Snapdragon W5 Gen 1, birbirlerinden temelde AON yardımcı işlem birimi (22 nm üretim süreci) ile ayrılıyor. Plus modelde yer alan bu yardımcı işlem birimi, her zaman açık ekran özelindeki görevleri ana işlemciden kendi üzerine alıyor. Bu sayede ciddi enerji tasarrufu elde edilebiliyor.”

OPPO Watch 3 yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display