reklamı kapat

POPÜLER

Audi motosiklet üretseydi nasıl görünürdü? [Konsept]

Audi’nin elektrikli otomobil geleceği olan e-tron üzerine geliştirilen motosiklet konseptinde yine bağımsız bir tasarımcının imzası var.

Bağımsız tasarımcılar tarafından geliştirilmiş konsept otomobil yorumlarının etkileyici örneklerine artık alışığız. Kimi tasarımcılar bu modelleri sıfırdan yaratırken kimileri halihazırda sunulan modeller üzerine geleceğin yorumlarını yapıyor. Son dönemde ise radarlara bu tasarımcıların sadece otomobil üretimi yapan markaların “Eğer motosiklet üretimi gerçekleştirseydi ortaya nasıl bir proje çıkardı?” sorusu üzerine gerçekleştirilen motosiklet projeleri takılıyor. Bu örneğe son olarak mart ayı içerisinde İspanyol tasarımcı Miguel Angel Bahri tarafından geliştirilmiş olan Porsche 618 elektrikli motosiklet konseptiyle tanık olmuştuk. Bugün karşımıza çıkan benzer projenin başrolündeyse e-tron konseptleriyle fark yaratan Audi var.


Audi R1 e-tron adıyla karşımıza çıkan konsept proje Gürcü tasarımcı Giorgi Tedoradze tarafından uyarlanıyor. Audi’nin belki de gelecekte opsiyon olarak düşünebileceği bir motosiklet modelini düşünerek markanın elektrikli otomobil geleceği olan e-tron yapısını baz alan Tedoradze, tıpkı otomobil konseptlerinde olduğu gibi Audi logosunu aydınlatmayı tercih ediyor. Motosiklette sunulan sürüş modlarına göre farklı renklere bürünen bu bölümle birlikte üç katlı far yapıyla dikkat çeken proje kullanılan ekransa otomobillerde kullanılan head-up display bölümlerini andırıyor. Tamamen elektrikli bir motor olduğu için enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren yapısını da konsepte dahil eden tasarımcı bütünde başarılı bir performans motosikleti havasını yansıtmayı başarmış. Giorgi Tedoradze’nin resmi sayfasına buradan ulaşarak birbirinden güzel tasarımlarının yer aldığı örnekleri inceleyebilirsiniz.