reklamı kapat

POPÜLER

İnternet sitelerinin adreslerini emojilerle kısaltan platform: Mosho

İnternet dilinin en önemli halkası olan emojiler dijital sohbetlerin vazgeçilmez bir parçası. Sadece emojilerle dahi derdimizi anlatabilecek seviyeye gelmişken, onları farklı görevler için de kullanmasak olmazdı.

İnternette sohbetlerin en büyük sıkıntılarından biri karşıdaki kişinin yüz ifadesi ve ses tonunu duyamamak. Emoji kullanımının yaygınlaşmasına kadar kişinin sinirli mi yoksa sakin mi olduğunu anlamak biraz hayal gücüne kalıyordu. İnternette duygu ve hisleri belirtmenin en kolay yolu olan emojiler şimdi ise hikaye dahi anlatabileceğiniz seviyede. O halde neden farklı görevlerde de kullanılmasın ki?

Mosho da tam olarak bunu amaçlıyor. Esasen bir URL kısaltma sitesi olan Mosho, bunu emojileri kullanarak yapıyor. Emoji dilinin evrensel olduğunu vurgulayan Mosho, tek bir emoji ile kültür ve dil fark etmeksizin aynı anlamı elde edebileceğinizi de ekliyor. Sosyal medya kullanımına da uygun olan Mosho’da kendinize ait domaine özel emoji linki de satın alabiliyorsunuz. Tüm domainleri destekleyen Mosho’da üç farklı ödeme çözümü sunuluyor. 20 dolardan başlayan fiyatlar 150 dolara kadar çıkabiliyor. 888 emojiyi destekleyen Mosho’da kendinize özel hazırladığınız link kısaltmaları için en az 1 en fazla 100 emoji kullanabiliyorsunuz. Tabii 100 emojili bir link nasıl “kısaltılmış” oluyor emin değiliz. Mosho ile link kısaltmayı ücretsiz olarak buradan deneyebilirsiniz.