reklamı kapat

POPÜLER

Gerçek yiyecekleri emojilere dönüştüren fotoğrafçı

Yılda iki defa çıkarılan yemek ve kültür dergisi The Gourmand‘ın bu yılki kapağını emojiler işgal etmiş durumda. Ancak hazırlanan kapak tamamen gerçek yiyeceklerden oluşuyor.

Kendimizi ifade etmenin vazgeçilmez yollarından biri olan emojiler hayatımıza fazlasıyla nüfuz etmiş durumda. Sebebini sorgulamaktan vazgeçtiğimiz bir filme dahi sahipler. Gün içinde de her an karşımıza çıkıyorlar. Sevimsiz yastık modelleriyle evimizin baş köşesinde dahi bulunabiliyorlar. Tabii emojilerle yapılmış işler de bir yenilik değil elbette. Daha önce yemek emojilerini gerçek hayata uyarlayan YouTube kanalından bahsetmiştik. Hatta Türk tasarımcı İlkay Alptekin’in hamurla hazırlanmış emoji işlerine de LOG.com.tr’de yer vermiştik. Şimdi ise karşımızda yeniden emoji odaklı bir iş var.

Gerçek dünyadan dijitale dönüşüm

Geçmişte de kapağına eğlenceli içerikler taşıyan The Gourmand, bu kez işleri biraz daha “dijitalleştirmeye” karar vermiş olacak ki ortaya böyle bir iş çıkmış. İsviçreli fotoğrafçı Matthieu Lavanchy‘nin fotoğraflarını kapağa taşıyan dergi tüm kapağı “gerçek emojilere” ayırmış. Lavanchy, gercek meyve ve yiyecekleri fotoğraflayarak emojileri birebir taklit ediyor. Dumanı üstünde tüten kahve emojisinin yanı sıra patlıcan, muz, şeftali, peynir gibi emojiler de gerçek yiyeceklerle dergiye taşınmış. Lavanchy’nin çekimlerine haberin üstünden ulaşabilir, diğer çalışmalarını buradan takip edebilirsiniz.