reklamı kapat

POPÜLER

Doğuştan 4×4 olan eşsiz temizlikteki Volkswagen Golf Country yeni sahibini bekliyor

Gerek iç gerekse dış bölümüyle oldukça temiz kullanıldığı görülen Volkswagen Golf Country örneği, koleksiyoner ve meraklılarının dikkatini çekecek.

Nereden Nereye serimizde de ilk jenerasyonundan itibaren hikayesine yer verdiğimiz Volkswagen Golf sınıfının referans modeli tavrından hiç taviz vermedi. Bu zamana kadar özel versiyonlar da dahil olmak üzere pek çok model varyasyonuyla kullanıcılarla buluşan ailenin en özel parçalarında birisi de dört tekerlekten çekişli özelliğiyle Country. İkinci jenerasyon Golf üzerine, toplamda sadece 7.735 adetlik üretim adediyle sınırlandırılan modelin geliştirilmesinde Steyr-Daimler-Puch‘ın da imzası bulunuyor. Artırılan yüksekliğinin yanı sıra arazi ruhunu yansıyan karakteristik parçalarla donatılan Golf Country’nin şu anda görmekte olduğumuz örneği, halihazırda en korunaklı ve temiz kullanılmışlar arasına girmeyi başarıyor.

Araziyi yansıtan parçalar

Halihazırda 111.500 kilometrede olan Volkswagen Golf Country’nin kaputunun altında yaklaşık 100 beygir güç üreten 1.8 litre hacminde dört silindirli benzinli motor görev yapıyor. Ağırlıklı olarak önden çekişli karakterle çalışan aracın dört çeker sistemi, gerek görüldüğünde ise gücün yüzde 50‘sini arka akslara iletebiliyor. Yerden yüksekliği 21 santimetre olarak kayıtlara geçen modelin ön bölümünde çelik koruma demirleri ve ek ışıklandırmalar görünüm olarak fark yaratan temek parçalar arasında yer alıyor. Temizlik konusunda dış tarafı kadar kokpitinde de iyi seviyede olduğunu gördüğümüz bu örneğe sahip olmak isteyen meraklılarınsa 18.500 euro‘yu gözden çıkarması gerekiyor.