reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQC

Mercedes EQC için küresel çapta geri çağırma hamlesi

Elektrikli ürün gamının ilk adımı olan Mercedes EQC, son iki yıllık süreçte ikinci kez geri çağırma hamlesinin merkezinde.

Mercedes’in güncel elektrikli otomobil ürün gamının ilk modeli konumunda olan EQC, kendinden sonra gelecekler için bizlere önemli mesajlar verdi. Yaklaşık 3 yıldır farklı pazarlarda kullanıcıların beğenisine sunulan elektrikli SUV modeli, bu süreç içerisinde geride çağırma haberlerinin de merkezinde oldu. 2019 içerisinde duyurulan hamlenin ardından, markanın resmi kaynaklarında yeni bir geri çağırma duyurusu karşımızda. Toplamda yirmi bin adede yaklaşan Mercedes EQC geri çağırması, Almanya dahil olmak üzere küresel çapta araç sahiplerini etkisi altına alacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQC geri çağırma nedeni direksiyon ünitesi merkezinde

Almanya merkezli olarak gerçekleştirilen araştırma sonucunda ortaya çıkarılan hata sebebiyle EQC’nin geri çağrılacağı detaylarda karşımıza çıkıyor. Toplamda 19.253 adet olarak açıklanan etkilenen model sayısının 3.073 adedinin Almanya’daki versiyonları içerisine aldığını görüyoruz. Geri çağırmanın merkezinde ise EQC’nin elektrikli direksiyon ünitesinde dışarıdan yaşanabilecek sıvı sızıntısı yer alıyor. Geri çağırma duyurusunun ardından kısa sürede içerisinde bayilere gerekli bilgilendirmenin yapılacağı da gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR