reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes S-Serisi

Yeni nesil Mercedes S-Serisi için yurt dışı satışları başladı; işte ilk fiyat detayları

Tanıtımının üzerinden geçen kısa zaman diliminin ardından Almanya’da satış süreci başlatılacak yeni Mercedes S-Serisi, kullanıcılar için hazır.

Resmi tanıtım etkinliği eylül ayının ilk günlerinde gerçekleştirilen yeni Mercedes S-Serisi, özellikle teknoloji noktasında yeni bir seviyeyi temsil ediyor. Kaputunun altındaki parçalarla da dikkat çekecek olan model için yurt dışında zaman kaybetmeden satış sürecine geçildiğini görüyoruz. Tanıtımı öncesinde organize edilen üretim sürecinin bir sonucu olarak, yeni neslin ana vatanı olan Almanya’da beş farklı versiyon üzerinden satışta olacak. Giriş seviyesinde yaklık 93.500 euroluk bir fiyatla gelen modelin aks mesafesi uzun olan versiyonu ise 96.000 eurodan başlıyor. Giriş seviyesindeki versiyonlarda kullanıcıları 282 beygir güç ve 600 Nm tork üreten 2,9 litrelik dizel motor bekliyor olacak. Motorun hacmine rağmen aracı sadece 6,4 saniyede 0’dan 100’e taşıması da takdir edilesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes S-Serisi zengin donanım seçenekleriyle dikkat çekiyor

Yeni S-Serisi’nin dört tekerlekten çekişli S350d 4Matic versiyonu ise giriş seviyesinde 97.000 euro dolarlarında kullanıcıları bekliyor olacak. S400d 4Matic ile ise fiyat bandı 104.000 euro dolaylarına geliyor. Bu dinamiklerle birlikte güç 330 beygire tork ise 700 Nm’ye yükselirken, S-Serisi’nin 0’dan 100’e ivmelenmesi 5,4 saniyeye düşüyor. Yeni nesil için diğer jenerasyonlarda olduğu gibi opsiyon listesi de oldukça kabarık olacak. Kullanıcılar dijital asistanlar başta olmak üzere araçlarına ekleyebilecekleri ekstralar ile kolaylıkla faturalarını kabartabiliyor. Yeni S-Serisi Avrupa’nın diğer pazarlarında bu yılın son dönemine kadar kademeli şekilde gönderilecek. Araçla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR