reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X ve Xbox Series S sonrasında bir de gündemde Xbox Series V

Xbox Series X ve Xbox Series S

Xbox Series X Türkiye fiyatı için ortaya çıkan ilk rakam

Yazılım devi Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için beklenen resmi fiyatı bugün açıkladı. Bugün ilk Türkiye fiyatı da göründü.

PlayStation 5 rakibi Xbox Series X, yapılan resmi açıklamaya göre 499 dolar satış fiyatıyla 10 Kasım tarihinde yurt dışında satışa çıkıyor. Yeni model için ABD merkezli ön siparişin ise 22 Eylül tarihinde başlayacağı aktarılıyor. Konsolun Türkiye’de de kasım ayında satılacağı düşünülürken, konsol için Türkiye’de çıkan ilk fiyat etiketi aşağıda da görebileceğiniz üzere 7.999 TL seviyesinde yer alıyor. Ancak bunun resmi fiyat olmadığı özellikle belirtmemiz gerekiyor. Yani Microsoft Türkiye’den henüz bir resmi fiyat açıklaması gelmiş değil. Ancak yine de 7.999 TL’lik fiyatın güncel kur + eklenecek vergiler üzerinden çok olası olduğu da aşikar. Bu arada biliyorsunuz 10 Kasım tarihinde Xbox Series X yanında aşağıda detaylandırdığımız yeni neslin üçüncü oyuncusu Xbox Series S modeli de geliyor. Bu modelin de 4.500 TL bandında Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor. Series S modeli 4K ekranı olmayanlar için çok ideal görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için teknik detaylar şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İlgili Video