reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X Türkiye’de de kasım ayında satılabilir

Yazılım devi Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için resmi tarihi kısa süre önce vermişti. Bu tarih bizim için de geçerli olabilir.

Halen satış fiyatını öğrenemediğimiz yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X, geçtiğimiz hafta yapılan resmi duyuruya göre kasım ayında yurt dışında (Yüksek ihtimalle 6 ya da 26 Kasım) raflardaki yerini alıyor. Gelen son duyumlar ve işaretlere göre konsol Türkiye’de de kasım ayında satılacak gibi görünüyor. Türkiye için gecikme olmayacak söylentileri konsolu merakla bekleyen Türkiye’deki oyuncular için güzel görünüyor. Bu arada Microsoft biliyorsunuz bir başka yeni nesil Xbox üzerinde daha çalışıyor. Firmadan Series X’ten daha ucuza satılacak Xbox Series S modeli de yolda bulunuyor. Bilindiği kadarıyla bu alt seviye konsol oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı ve 4 teraflop gücünde bir GPU veriyor. 4K değil 1080P ve 1440P oyunculuğa odaklanan Series S, Xbox Game Pass ile büyük satış rakamlarının hedeflendiği bir model konumunda yer alıyor. Bu modelin de Türkiye’de satılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak tarih yurt dışı ve Türkiye için henüz netleşmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için teknik detaylar şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İlgili Video