reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

PlayStation 5 oyun deneyimiyle ilgili dikkat çekici gelişme

Merakla beklenen PlayStation 5 ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre PlayStation 5, bir oyunun belirli bölümlerine hızlı bir şekilde atlamaya imkan tanıyacak.

Oyuncular bir oyunu seçtikten sonra bile kendilerini oyunun kendi başlangıç ekranında bulabileceği belirtiliyor. Oyun menülerinin işletim sistemiyle birleştiğini söyleyen kaynaklar çok daha hızlı oyun deneyiminin kullanıcılara sunulacağını söylüyor. Daha önce ortaya atılan bilgilerde oyunla ilgili bazı seçeneklere doğrudan PlayStation 5 menüsünden ulaşılabileceği dile getirilmişti. PlayStation 5’in arayüzüyle ilgili bilgiler de sır gibi saklanıyor. Önümüzdeki ay gerçekleşmesi beklenene State of Play’de arayüzle ilgili kapsamlı bilgilere sahip olmayı bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 ne gibi özelliklere destek veriyor?

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PS5, sekiz çekirdekli AMD Zen 2 işlemcisinden güç alıyor. Konsoldaki işlemci saat hızı ise 3.5 GHz. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan konsol performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan konsol grafik açısından oyunculara görsel şölen yaşatıyor. AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisinin yer aldığı PS5’te 16 GB GDDR6 RAM bulunuyor.

Wi-Fi 6 bağlantı noktasıyla gelen konsolda bununla birlikte SSD depolama çözümü mevcut. Sony’nin belirttiğine göre PS4’te 1 GB’lık boyut için 20 saniyelik bir ön yükleme süresi bulunurken, PlayStation 5’te 2 GB’lık veri için yükleme süresi 0,27 saniye.

İlgili video

PlayStation 5’in tanıtım videosu