reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Marvel Sinematik Evreni’nin en kısa filmleri

Avengers Endgame ile bir dönemi sonlandıran Marvel Sinematik Evreni’nde genelde filmlerin süresinin giderek uzuyor olması dikkat çekiyor. Fakat bu kocaman evren içinde aslında oldukça kısa pek çok film var.

Advertisement

marvel

Ant-Man and the Wasp

Süre: 118 dakika

Avengers Infinity War ve Avengers Endgame arasında yer alması sebebiyle hayranların merakla beklediği filmlerden biriydi Ant-Man and the Wasp. Fakat Thanos’tan tamamen bağımsız bir hikaye anlatarak beklentileri karşılamamıştı. Filmin Avengers Endgame’e en büyük katkısı kuantum evreni oldu. Bu da zaman yolculuğunu mümkün hale getirdi. Fakat filmin kendi hikayesş de çok tatmin edici değildi. Bu durum filmin 118 dakikalık süresinden de anlaşılıyor.

marvel

Doctor Strange

Süre: 115 dakika

Benedict Cumberbatch’in rol aldığı Doctor Strange filmiyle birlikte Marvel Sinematik Evreni bir parça daha büyüdü. Önemli bir karakter beyaz perdeye kazandırılmış oldu. Görsel efektleri ve farklı tarzıyla dikkat çeken bu filmin süresi ise Marvel Sinematik Evreni ortalamasının çok altında kaldı diyebiliriz. Scott Derrickson tarafından yönetilen film sadece 115 dakika sürüyor. Fakat hikaye açısından baktığımızda filmin daha uzun olmasına da gerek yok.

marvel

Thor

Süre: 115 dakika

Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston’ı Marvel Sinematik Evreni’ne kazandıran ilk Thor filmi aslında serinin bu dünyanın en sönük filmlerinden biri. Kenneth Branagh’ın yönettiği film çok enteresan bir hikayeye sahip değil. Durumu Thor ve Loki karakterleri kurtarıyor. Thor’un dünyaya sürüldüğü. Mjolnir’e yeniden layık olmaya çalıştığı ve SHIELD ile ilk defa iletişime geçtiği çok temel bir hikaye. Bu sebeple 115 dakikalık süre fazla bile.

The Incredible Hulk

Süre: 112 dakika

Başrolünde Edward Norton’un rol aldığı The Incredible Hulk, Marvel Sinematik Evreni’nde görmezden gelinen filmlerden biri. Aksi halde oyuncu değişikliği sorunu ortaya çıkıyor. Mark Ruffalo’nun Hulk’ı temelsiz bir hal alıyor. Senaryoda yapıla değişiklikler ve perde arkasında yaşanan anlaşmazlıklar sebebiyle bu dünyanın en zayıf halkası diyebiliriz. Filmin 112 dakikalık süresi bu açıdan bir avantaja dönüşüyor.

marvel

Thor The Dark World

Süre: 112 dakika

Thor’un ikinci filmi olan Thor The Dark World karakteri çok daha sıkıcı bir hale getirmesiyle meşhur. Aynı zamanda Jane Foster’ı gördüğümüz son film. Bu filmden sonra Natalie Portman’ın Marvel Sinematik Evreni’nden ayrıldığı varsayılıyordu. Ancak bunun doğru olmadığı Thor Love and Thunder duyurusuyla ortaya çıktı. Sıkıcılık konusunda çıtayı yükselten filmin 112 dakikalık süresi bile bir noktadan sonra fazla gelmeye başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı