reklamı kapat

POPÜLER

Avengers 4

Avengers 4 senaristleri filmlere hangi kötüyü eklemek istediklerini açıklıyor

Hayranlar Avengers 4 ve sonrasında Marvel Sinematik Evreni’nde pek çok karakter görmek istiyor. Peki Marvel yazarları hangi karakterleri istiyor?

Marvel Sinematik Evreni içinde yer almayı hak eden ancak göremediğimiz pek çok kötü karakter bulunuyor. Bizim ısrarla beklediğimiz ve Fox anlaşması tamamlanınca görmek istediğimiz bir Doctor Doom filmi var mesela… Benzer beklentiler Avengers 4 yazarları için de geçerli. Filmin senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely’ın katıldığı, Kevin Smith tarafından gerçekleştirilen podcast Fat-Man on Batman bu ilginç soruya bir cevap buluyor. Ancak Markus ve McFreely ikilisi hayli ilginç bir cevap veriyor. Senaristler M.O.D.O.K. karakterini Marvel Sinematik Evreni’ne dahil etmek istediklerinden ancak bunun olası zorluklarından bahsediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers: Infinity War’da olabilirdi

Devasa kafası ve ona kıyasla küçük gövdesiyle beyaz perdeyi zorlayabilecek olan M.O.D.O.K.’u senaristler Infinity War’a küçük bir rolde eklemeyi düşünmüş. Ancak nasıl yapabileceklerini çözememişler. Markus karakterin neden beyaz perdeye yansıtılamadığını söyle özetliyor: “Ben M.O.D.O.K.’un filmde olmasını istedim. Ancak ‘Alın, devasa kafası olan yan karakter’ diyerek işin içinden çıkmak hayli zor. Bir de karakterin hikayede sırıtmaması için düzenleme yapmak gerekiyordu. M.O.D.O.K.’u çok seviyorum ve düzgün bir şekilde yapılabilirse çok korkutucu olacağını düşünüyorum.

60’larda Marvel dünyasına dahil olan M.O.D.O.K.’un isminin açılımı “Mobile Organism Designed Only for Killing” (Sadece öldürmek için tasarlanmış mobil organizma). Süper kötü bilim şirketi AIM’de (Advanced Idea Mechanics) sıradan bir teknisyen olan karakterimizin korkutucu macerası üzerinde yapılan acımasız deneylerle başlıyor. Fazlasıyla zeki, psionik güçlere sahip ve bir o kadar da deli bir karaktere dönüşüyor. M.O.D.O.K. Avengers 4’te yer almayacak belki ancak yazarların ilgisi onu Marvel Sinematik Evreni’nde küçük bir role sokabilir kim bilir… Film 3 Mayıs 2019‘da vizyondaki yerini alacak.

Video