reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Superman

Avengers Endgame yazarının Superman isteği

Avengers Endgame filminin senaristleri son zamanlarda karakterlere dair açıklamalarıyla sık sık gündeme geliyordu. Fakat bu sefer onları konuşmamızın nedeni Superman oldu.

Marvel ve DC arasındaki rekabetin çok eskiye dayandığını hepimiz biliyoruz. Bu rekabetin beyaz perdeye taşınması çizgi roman hayranlarının en büyük isteğiydi fakat DC sinema evreni işleri aceleye getirerek Marvel stüdyolarına gerçek anlamda rakip olma fırsatını kaçırdı. Buna rağmen DC filmleri içinde öne çıkmayı başaran işler de var. Örneğin Superman’in orijin hikayesini anlatan Superman. Bu kahraman Marvel cephesinde sık sık gündeme gelen isimlerden biri.

Avengers Endgame senaristi Superman yazmak istiyor

Screen Rant, geçtiğimiz günlerde Avengers Endgame yazarlarından Stephen McFeely ile konuştu. Ona hangi DC kahramanının hikayesini kaleme almak isteyeceği soruldu. Stephen McFeely‘ın yanıtı Superman oldu. Bu konudaki düşüncelerini de şu sözlerle ifade etti: “Captain America filmine dönüp baktığımızda günümüzde iyi bir Superman filmi çekmek için pek çok yol olduğunu görüyoruz. Onu daha farklı hale getirip, karakterinden uzaklaştırmaya gerek olmadan güze bir hikaye anlatmak mümkün. Ben Christopher Reeve’in Superman’inin büyük bir hayranıyım. Şimdiye kadar filmlerimizde ilham aldığımız işlerden biri onun Superman’iydi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Avengers Endgame senaristlerinin elinden çıkan bir Superman filmi nasıl olur, gerçekten merak ediyoruz. Öte yandan Man of Steel‘in de farklı tarzıyla oldukça başarılı olduğuna inanıyoruz. Şimdiye kadar izlediğimiz Superman’in orijin hikayelerindan farklı havasıyla kesinlikle öne çıkan bir işti.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı