reklamı kapat

POPÜLER

Robert Downey Jr, Iron Man karakterine yakında veda edebilir

Marvel Sinematik Evreni’nin temellerini atan ve bugünkü başarısına ulaşmasına yardımcı olan Iron Man‘e yakında elveda dememiz gerekebilir.

Günümüzde beyaz perde çizgi roman uyarlamaları ile dolup taşıyor. Ancak sadece on sene kadar önce süper kahramanların bu denli popüler olmadığı bir dönem yaşanıyordu. 2008 yılına kadar çekilen birçok süper kahraman filmi bir türlü istediği başarıyı elde edemiyordu. Bu düzen başrolünde Robert Downey Jr.‘ın yer aldığı Iron Man ile değişmeye başladı. Marvel seneler süren çalışmalar sonucunda devasa bir sinematik evren inşa etti. Şimdi bu dünyaya dahil olan tüm filmler büyük ilgiyle takip ediliyor. Bu dönemi başlatan da bir nevi Iron Man diyebiliriz.

Dokuz sene ve sekiz filmin ardından Robert Downey Jr., Marvel filmlerinin vazgeçilmezlerinden biri oldu. Son olarak da Spider-Man: Homecoming ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. News.com.au bu yeni film vesilesiyle ünlü oyuncuyla bir röportaj gerçekleştirdi. Robert Downey Jr’a Marvel filmlerini ne zaman bırakmayı düşündüğü de soruldu. Başarılı isim karakterini çok sevdiğini, herkesin kendisini Tony Stark’a yakıştırdığını ancak işler utanç verici bir hal almadan elveda demeyi düşündüğünü dile getirdi.

Daha önce Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige de benzer bir açıklamada bulunmuştu. Avengers 4‘ün ardından Marvel Sinematik Evreni’nin değişeceğini ve bazı kahramanlara veda edeceğimizi dile getirmişti. Bu isimlerden biri Robert Downey Jr olabilir gibi görünüyor.