reklamı kapat

POPÜLER

Creed 2 Rocky

Creed 2 Rocky serisinin rekorunu ele geçirdi

Rocky efsanesinin beyaz perdedeki temsilcisi olan Creed 2 geçtiğimiz günlerde Amerika izleyicisinin karşısına çıktı. Açılış haftasında elde ettiği gişeyle serinin rekorunu kırmayı başardı.

Tam adı Creed II: Efsane Yükseliyor olan film henüz Türkiye’de gösterime girmedi. Şimdilik Amerika pazarıyla kısıtlı olan film önümüzdeki aylarda Avrupa’da da vizyona girecek. Fakat başrollerini Michael B. Jordan, Sylvester Stallone ve Dolph Lundgren gibi isimlerin üstlendiği hikaye şimdiden büyük ilgi görüyor. Box Office Mojo‘nun verilerine göre Creed 2 açılış hafta sonunda sağlam bir gişe kazancı elde etti. Sadece üç günde 35 milyon dolar gişe hasılatı topladı. Bu rakamın sadece Amerika’yla kısıtlı olduğunun altını çizmekte fayda var. Buna rağmen Creed 2, Rocky serisinin en iyi açılış yapan filmi oldu. İlk filmin 29.6 milyon dolarlık açılış hasılatını rahatlıkla geride bıraktı. Eğer bu gidişat hız kaybetmeden devam ederse heyecan uyandıran filmin ilk haftasında 55.8 milyon dolar kazandırması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan  Creed II: Efsane Yükseliyor filminin asıl kazancı ve gerçekte ne kadar ilgi gördüğü geriye kalan ülkelerde vizyona girmesiyle ortaya çıkacak. Yönetmenliğini Steven Caple Jr.’ın üstlediği film Türkiye’de 10 Ocak 2019‘da gösterime girecek. Yani herkesi heyecanlandıran bu yapımı seyredebilmek için biraz daha sabretmemiz gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Creed 2 fragmanı