reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, hikayeler için şık bir profil paylaşma özelliği geliştiriyor

Dünyanın en çok kullanılan ağlarından olmayı sürdüren Instagram, hikayeler için bir profil paylaşma özelliği geliştiriyor.

Alessandro Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla kişiler yakında başkalarının profillerini hikayelerinde güzel bir şekilde paylaşabilecek. Bu altyapı için yukarıdaki arayüzü hazırlayan firma, bu sayede başkalarını öne çıkarmak isteyenlere şık bir yol sunmuş olacak. Şu an Android tarafından testleri yapılan yeni özellik, yüksek ihtimalle 2-3 ay içerisinde herkes için aktif edilecektir. Platform için elbette başka şeyler de geliştiriliyor. Örneğin Instagram yakında kişilerin hemen aşağıdaki videoda görebileceğiniz şekilde animasyonlu yani hareketli emojiler paylaşmasına imkan tanıyacak. Direkt Mesajlar için geliştirilen bu altyapıda animasyonlu emojiler tek olarak ya da mesaj içinde gönderilebilecek. Platform için elbette başka çalışmalar da var. Örneğin yakında ayrıca sohbet edilen kişilerle canlı konum paylaşma özelliği de kullanıma sunulacak. Bunlardan önce ise “Sen de ekle şablonlar” özelliği gelmişti. Instagram tarafından Türkiye’de de kullanıma açılan “Sen de ekle şablonlar” özelliği, firma tarafından “Popüler olan bir anı” başlat mottosuyla öne çıkarılıyor ve kısaca şu açıklama yapılıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Herhangi bir hikayeyi şablona dönüştür. Herkesin ekleme yapabilmesi için viral görüntüler, fotoğraflar ve daha fazlasını şablona tuttur.” Bu yeni özellik hakkında ayrıca, “Herkes bu şablona ekleme yapabilir ve eklenen diğer hikayeleri görebilir.” açıklamasını geçen Instagram, süreçte GIF, fotoğraf ve metin kullanımına izin veriyor ve kişilere 2024’e girmeden önce “Sen de ekle” altyapısı için bir alternatif daha veriyor. Instagram daha önce ise spam konusunda attığı adımlarla ses getirmişti.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli